Wpis z mikrobloga

  • 2492
Wynająłem z matką kobiecie lokal użytkowy . Lokal jest nieużywany od 15 lat wymaga odmalowania i generalnie drobnego remontu . Zawołaliśmy za tą nieruchomość całe 300 PLN/Msc zaznaczając w umowie że lokal jest do remontu i że przeprowadzi go najemca na własny kosst . Ów najemczyni zobowiązała się zapłacić za cały rok z góry z 10 dniowym terminem płatności . Mocno w korespondencji naciskała na to że lokal musi mieć adres i własną księgę i żeby zawrzeć informacje o stanie nieruchomości ( wydawało mi się to trochę podejrzane więc przekonałem matkę żeby zawrzeć podpunkt o tym że remont jest przeprowadzany na koszt najemcy dlatego czynsz jest śmiesznie niski) . OD tego momentu zaczynają się schody gdyż najemczyni zarejestrowała sobie na ten adres spółkę prawdopodobnie jest to spółka krzak albo inna karuzela VAT która potrzebuje siedziby do funkcjonowania . Od tego momentu lokal i umowa przestała być jej potrzebna i robi wszystko żeby wypowiedzieć umowę . W Lokalu "do remontu" przyczepiła się niedziałającego gniazdka dodam że licznik jest zdemontowany bo nie było sensu utrzymywać mediów w nieużywanym lokalu . Wymusza na nas serwis całej instalacji i chce rozwiązania umowy straszy sądami. Chce nas podać do sądu o uniemożliwienie prowadzenia działalności (przez nieczynne gniazdko) żąda odszkodowania . oczywiście nie zapłaciła ani umówionej kaucji ani za wynajem . Mówi że poda nas do sądu w kraju zamieszkania (Anglia ) . To wszystko to jakiś obłęd .Widać że bardzo biegle porusza się po prawach lokatorskich zapewne naciągnęła już niejednego wynajmującego . Nie wiem co z tym tematem mam robić . Prawdopodobnie zrobię dziś znalezisko na ten temat że screenami z rozmów z scanem umowy Pomożecie ? #patologiazewsi #prawo #oszukujo #wynajem #nieruchomosci #pomocy #polska
  • 174
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wacek901: mordo na Twoim miejscu nie pisałbym "wiszę browar" bo gość Ci naprawdę pomógł, wytłumaczył, czas i wiedzę ( a widać, że ma ) poświęcił. Przelej piątaka czy dyszke koledze za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Portier-Harry_Portier chyba celowo się myli podpisy też ma dwa różne . Przynajmniej jestem pewny że paszport nie był fałszywy . Profil na FB też ma ale nie wygląda tak obiecująco. Wygląda jak założony 3 miesiące temu
  • Odpowiedz
@wacek901:
Dla bezpieczeństwa możesz zgłosić usiłowanie oszustwa na policji, wtedy sprawdzą babkę w bazach i jak coś wypłynie to ci zawiną najemcę.
Umowa najmu, którą załączyłeś to kanał straszny, w zasadzie jest ważna a płatności możesz dochodzić w sądzie, skoro złożyła reklamację i nie jest możliwe "wykonanie umowy", to wyślij jej i do US zawiadomienie o odstąpieniu od umowy i wymień zamek.
Spółka LTD nie może być zarejestrowana w Polsce,
  • Odpowiedz
odmalowania i generalnie drobnego remontu

malo precyzyjne:

niedziałającego gniazdka (...) dodam że licznik jest zdemontowany bo nie było sensu utrzymywać mediów


ciekawe jakby zareagowal wykopek ktory ma drobny remont w tym montaz licznikow
  • Odpowiedz
@staryhaliny: szmaciura wymyśla temat jak te zdziry co przyjechały z waksów w Anglii gdzie dupe wytarły na chodnikach w prowincjonalnej mieścinie i "Ja jestem z Anglii, ja znam prawa" coś tam k---a nie wiem @wacek901: zróbcie z tym porządek i n-------l jej kłopotów o zastraszanie, nękanie, próbę wyłudzania i tym podobne wyjeb jej taką sprawę żeby w----------a do tej Anglii w trygimigi bo tam ludzi na produkcję potrzeba
  • Odpowiedz
@wacek901: NATYCHMIAST prawnik a nie mirko, być może konstrukcja samej umowy w odniesieniu nie do lokalu mieszkalnego a uzytkowego coś tu przyśpieszy
  • Odpowiedz
@wacek901: Miras, idź do papugi (prawnika) - poszukaj se w mieście, tylko nie tego co bierze 2k za sprawę tylko znacznie więcej i bądź do niego przekonany bo ta sprawa może być zawiła, a ktoś przeciwko komu stajesz może, ale nie musi mieć dużo pieniędzy. Całą robotę zrobi za Ciebie jeśli jesteś dobry Miras ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam walczę z gnojkiem, który wybił się na
  • Odpowiedz
@wacek901: strzelam w ciemno - babka robi za pośrednika i szuka lokali pod "kasyna". Wzięła ten, potem jej przełożony powiedział, że chyba ją p------o, bo ciężko będzie tam zmieścić więcej niż 2 osoby, nie mówiąc o automatach xD Jeśli możesz to podeslij dane spółki, którą zarejestrowała może być na priv
  • Odpowiedz