Wpis z mikrobloga

  • 2492
Wynająłem z matką kobiecie lokal użytkowy . Lokal jest nieużywany od 15 lat wymaga odmalowania i generalnie drobnego remontu . Zawołaliśmy za tą nieruchomość całe 300 PLN/Msc zaznaczając w umowie że lokal jest do remontu i że przeprowadzi go najemca na własny kosst . Ów najemczyni zobowiązała się zapłacić za cały rok z góry z 10 dniowym terminem płatności . Mocno w korespondencji naciskała na to że lokal musi mieć adres i własną księgę i żeby zawrzeć informacje o stanie nieruchomości ( wydawało mi się to trochę podejrzane więc przekonałem matkę żeby zawrzeć podpunkt o tym że remont jest przeprowadzany na koszt najemcy dlatego czynsz jest śmiesznie niski) . OD tego momentu zaczynają się schody gdyż najemczyni zarejestrowała sobie na ten adres spółkę prawdopodobnie jest to spółka krzak albo inna karuzela VAT która potrzebuje siedziby do funkcjonowania . Od tego momentu lokal i umowa przestała być jej potrzebna i robi wszystko żeby wypowiedzieć umowę . W Lokalu "do remontu" przyczepiła się niedziałającego gniazdka dodam że licznik jest zdemontowany bo nie było sensu utrzymywać mediów w nieużywanym lokalu . Wymusza na nas serwis całej instalacji i chce rozwiązania umowy straszy sądami. Chce nas podać do sądu o uniemożliwienie prowadzenia działalności (przez nieczynne gniazdko) żąda odszkodowania . oczywiście nie zapłaciła ani umówionej kaucji ani za wynajem . Mówi że poda nas do sądu w kraju zamieszkania (Anglia ) . To wszystko to jakiś obłęd .Widać że bardzo biegle porusza się po prawach lokatorskich zapewne naciągnęła już niejednego wynajmującego . Nie wiem co z tym tematem mam robić . Prawdopodobnie zrobię dziś znalezisko na ten temat że screenami z rozmów z scanem umowy Pomożecie ? #patologiazewsi #prawo #oszukujo #wynajem #nieruchomosci #pomocy #polska
  • 174
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wacek901: Spróbuj poszukać osób, które wcześniej zostały również w podobny sposób potraktowane przez w/w kobietę, pierwsza rzecz która mi przychodzi do głowy: np. skoro zajestrowała spółkę to musi widnieć w KRS-ie, a zatem możesz poszukać w KRS wcześniejsze spółki i ich adresy i na tej podstawie odnaleźć właścicieli miejsc w których były zarejestrowane, skontaktować się i sprawdzić czy ten proceder był już wcześniej powtarzany. Jeśli tak to istnieje duża szansa,
  • Odpowiedz
@ted-kaczynsky: Akurat do KRSu trzeba się zgłosić osobiście w takich sprawach - wyszukiwarka ma często mocno nieaktualne dane, zwłaszcza od początku covidowych cyrków. Dodatkowo dadzą informacje o sprawach sądowych o ustalenie własności i zarządu spółki (a pewnie takie są, skoro wał).
@staryhaliny:

ltd z informacji od opa. Chodziło mi o to że ltd nie znajdziesz w krs.

Jasne, że nie znajdziesz. Na samym początku komentarzy była uwalona teoria,
  • Odpowiedz
"ów najemczyni"?
Po jakiemu to?
Dlaczego nie napiszesz po prostu "owa najemczyni"?
Skąd ta dziwna moda na pisanie "ów" w przypadku rodzaju żeńskiego?
  • Odpowiedz