Wpis z mikrobloga

  • 2492
Wynająłem z matką kobiecie lokal użytkowy . Lokal jest nieużywany od 15 lat wymaga odmalowania i generalnie drobnego remontu . Zawołaliśmy za tą nieruchomość całe 300 PLN/Msc zaznaczając w umowie że lokal jest do remontu i że przeprowadzi go najemca na własny kosst . Ów najemczyni zobowiązała się zapłacić za cały rok z góry z 10 dniowym terminem płatności . Mocno w korespondencji naciskała na to że lokal musi mieć adres i własną księgę i żeby zawrzeć informacje o stanie nieruchomości ( wydawało mi się to trochę podejrzane więc przekonałem matkę żeby zawrzeć podpunkt o tym że remont jest przeprowadzany na koszt najemcy dlatego czynsz jest śmiesznie niski) . OD tego momentu zaczynają się schody gdyż najemczyni zarejestrowała sobie na ten adres spółkę prawdopodobnie jest to spółka krzak albo inna karuzela VAT która potrzebuje siedziby do funkcjonowania . Od tego momentu lokal i umowa przestała być jej potrzebna i robi wszystko żeby wypowiedzieć umowę . W Lokalu "do remontu" przyczepiła się niedziałającego gniazdka dodam że licznik jest zdemontowany bo nie było sensu utrzymywać mediów w nieużywanym lokalu . Wymusza na nas serwis całej instalacji i chce rozwiązania umowy straszy sądami. Chce nas podać do sądu o uniemożliwienie prowadzenia działalności (przez nieczynne gniazdko) żąda odszkodowania . oczywiście nie zapłaciła ani umówionej kaucji ani za wynajem . Mówi że poda nas do sądu w kraju zamieszkania (Anglia ) . To wszystko to jakiś obłęd .Widać że bardzo biegle porusza się po prawach lokatorskich zapewne naciągnęła już niejednego wynajmującego . Nie wiem co z tym tematem mam robić . Prawdopodobnie zrobię dziś znalezisko na ten temat że screenami z rozmów z scanem umowy Pomożecie ? #patologiazewsi #prawo #oszukujo #wynajem #nieruchomosci #pomocy #polska
  • 174
  • Odpowiedz
@wacek901: do prawnika z umową w try miga. może uda się stwierdzić że umowa nie weszła w życie bo nie zapłaciła kaucji.

W Anglii was podać do sądu nie może. Jakąś fantastka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 397
@wacek901: prawo "lokatorskie" nie ma zastosowania do lokalu użytkowego.

Jak nie płaci to sam wypowiedz umowę. Niech spada. I od razu piszesz pismo do właściwego miejscowo dla lokalu urzędu skarbowego, a dokładniej do rejestru VAT, że pani utraciła prawo do lokalu i nie ma siedziby w tym lokalu. Powinni są wykreślić.

A jak chcesz coś od niej wydebic, a wniosła rzeczy do lokalu, to robisz zastaw na rzeczach na podst. 670
  • Odpowiedz
  • 34
@graf_zero przekazaliśmy już temat do prawnika nie boimy się samego rozwiązania umowy bo i tak nie chcemy takiej łachudry . Boimy się że pod ten adres zwali się milion wciekłych ludzi oszukanych przez jakąś firmę krzak nie wiemy czy teraz odprowadzić podatek od tej całej kwoty (ktorej nam nie zapłaciła ) .Jeśli ona chce rozwiązać umowę i zniszczyć dokumenty to nie będziemy mieć jakiś nieprzyjemności z tego tytułu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@wacek901: a, myślałem że to polska spółka.

To nie wiem jak to działa, ale pismo do US tym bardziej powinno zadziałać. Baba niech zdupca. Jeśli nie wzywała was pisemnie do usunięcia wad... Poza tym gniazdko Akurat jest po jej stronie: 681 kc.

Wypowiedz jej umowę w trybie natychmiastowym (jeśli masz podstawę ze swojej strony), oddaj zapłatę proporcjonalnie za niewykorzystane miesiące i niech #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 22
@staryhaliny niby mailowo nas wezwała do naprawy tych gniazdek . Ponoć czasami prawo lokatorskie ma zastosowanie jeśli ma tam być jakaś pracownia studio fotograficzne ect. Wgl naprawa czegokolwiek w lokalu który ma w umowie zaznaczone że jest do remontu i najemca zapoznał się ze stanem technicznym jest dla mnie śmieszne . Tak lokal wygląda https://www.olx.pl/d/oferta/wynajme-lokal-uzytkowy-scisle-centrum-lubina-CID3-IDKYdha.html dostaliśmy go w spadku razem z długami ojca . Chcieliśmy żeby pokrył chociaż część zadłużenia po nim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901:

USTAWA
z dnia 21 czerwca 2001 r.
o ochronie praw lokatorÛw, mieszkaniowym zasobie gminy
i o zmianie Kodeksu cywilnego

Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1) lokatorze - należy przez to rozumieć najemcę lokalu lub osobę używającą
lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności,

4)okalu - należy przez to rozumieć lokal służący do zaspokajania potrzeb
mieszkaniowych, a także lokal będący pracownią służącą twórcy do prowa-
dzenia działalności
  • Odpowiedz
  • 1
@staryhaliny Tak naprawdę to nie wiem . Chciała tam otworzyć skup złota . Mówiła że musi zrobić kapitalny remont wymienić okna na antywłamaniowe ect . Bardzo zależało jej na tym żeby mieć opcje żeby zarejestrować tam spółkę żeby była to odrębną nieruchomość i bardzo jej się spieszyło bo koniecznie musiała tą spółkę otworzyć pod tym adresem . Zażyczla sobie zapisu w umowie o możliwości jej przepisania na podmiot trzeci . Zgodziłem się
  • Odpowiedz