Wpis z mikrobloga

#szosa #rower

Cześć,
jestem początkującym rowerzystą.
Tą zimę planuję przepracować na trenażerze. Gdzie najlepiej nabyć program na poprawę FTP?
Używać tych ze zwift? Czy znacie kogoś, kto indywidualnie dobiera plany ?
Z racji, że lubię mieć ułożony trening - jestem w stanie za niego zapłacić ;-)
Dzięki.
  • 11
@dlugi32: każdy ci poleci coś innego, od zwift, traning peaks, sufferfest, apki typu rouvy, fulgaz itd, możesz tak naprawdę włączyć trial w każdej z nich i sprawdzić. Ciekawą alternatywą jest ai trainer (dawniej inpeak trainer), bazuje na sztucznej inteligencji ze wsparciem trenerów z platformy, koszt większy niż np takiego zwifta, ale z kolei mniejszy niż współpraca z trenerem.
Zadanie obciążenia i jego interwały na trenażer to jedna rzecz. Ważne wydaje mi się, aby wgrać odpowiednio dobrane parametry treningu ;-)
Używać tych ze zwift?


@dlugi32: tak. zrób sobie build me up.

to co wszyscy piszą o tym, że programy zwifta są #!$%@?, mają po części rację. dla kogoś kto już ma jakąś formę i pojęcie o trenowanie, te programy są zbyt napchane różnymi interwałami. ktoś w miarę doświadczony, zamiast robienia 10 różnych interwałów na powiedzmy VO2max, pójdzie i zrobi 10 powtórzeń jednego interwału, ktory mu najbardziej odpowiada.

natomiast dla kogoś kto
@Dziaku: nie ma czegoś takiego jak "lepszy program". najlepszy program jaki możesz mieć, to ułożone przez samego siebie (ewentualnie przez trenera, który ułoży go pod twoje indywidulane preferencje).

te zwiftowe czy te na innych platformach dają niedoswiadczonym ludziom podstawę co i w jaki sposób trenować przy okazji pokazując kilka opcji tego samego treningu.
@dlugi32: Stoję przed tym samym dylematem, ja kupiłem tacxa i mam od nich aplikacje, do tego dużo dobrego słyszałem o TrainerRoad (ale kosztuje 100/msc), wiec miesiąc pojezdze na darmowym zwifcie się rozjeżdże a potem chyba zainwestuje.