Wpis z mikrobloga

Gielda krwawi, najwiekszy chinski deweloper w czwartek ma zaplacic odsteki od 300miliardow dolarow, w innym wypadku ogłosi bankructwo, jutro mamy interwencje Fed.
Czyżby początek krachu rodem z 2008 kiedy 17milionów Amerykanów straciło prace?
Normiki znowu stracą prace w korporacji, banki podniosą stopy procentowe i ludzi przestanie byc stać na spłatę kredytu na klatkę za 500k w Warszawie?
To mieszkanie u rodzicow i stabilna praca w januszexie bedzie bezpieczną przystanią, a polki w końcu będą musiały obniżyć swoje wymagania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gielda #ekonomia #banki #blackpill #przegryw #finanse ##!$%@? #korposwiat #januszebiznesu #nieruchomosci
GlenGlen12 - Gielda krwawi, najwiekszy chinski deweloper w czwartek ma zaplacic odste...

źródło: comment_1632207111bge3PIN8v4sq3H4Us6Rn7I.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@winio: i jesli ceny spadna do tych cen z 2019, i beda wyrażone w PLN, to będzie to tak naprawdę spadek o 50%. Wartość pieniądza poleciała tak, jak moje życie nie pamięta (pamiętam tylko zawirowania w 2000-2002). Ci którzy mieli dostać pieniądze kosztem ciężko pracujących (tzw. pomoc publiczna), to ją dostali i teraz to kupią za bezcen.
  • Odpowiedz
To mieszkanie u rodzicow i stabilna praca w januszexie bedzie bezpieczną przystanią


@GlenGlen12: wolę pożyć 10 lat i nawet zbankrutować, a poźniej zacząć od zera niż całe życie jak robak. A wykopek co tak pisze to nawet jakby korekta o 70% przyszła to i tak nie kupi.
  • Odpowiedz
@borjaki: Kredyt na 30 lat i rata stanowiąca 20 udżetu domowego XD


@zajete1: A co w tym dziwnego? Bierzesz na 30 a splacasz znacznie szybciej. Ja swoj 1 hipoteczny splacilem w niecale 8 lat, a tez mialem na 30. Bierzesz na dluzszy okres by wlasnie rata byla niska i ze w razie przejsciowych klopotow finansowych masz poduszke i plynnosc. A jak nie masz klopotow to nadplacasz i kredyt znika bardzo
  • Odpowiedz
@borjaki: Masz rację, po prostu śmiechłem, bo dla typowego polaka biedaka, który nie miał nic na starcie od życia to często trochę więcej niż 20%. Niestety nie wszyscy są odpowiedzialni przy takich decyzjach.
  • Odpowiedz
@borjaki: 1. Kryzys w 2008 roku nas praktycznie ominął - oberwała jedynie złotówka efektem domina. Zamiast bankructw i zwiększenia bezrobocia - było wręcz przeciwnie. Był to kryzys czysto finansowy i to Wall Street naważyła sobie bigosu. Polska jest finansowym zaściankiem, więc nas to w głównej mierze nie dotyczyło. 2. Frankowiczów było znacznie mniej niż ludzi biorących kredyty w latach 2017-2021. 3.Kryzys, który miałby teraz nadejść byłby kryzysem czysto gospodarczym - docierającym
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: przecież praca w korpo to takie samo robolstwo jak u Janusza, tylko bardziej umysłowe niż fizyczne. I może cię to zaskoczy, ale 95% pracowników ma tego świadomość, przychodzi do tyry, robi swoje i spada na chatę. Flexują się tym tylko pojedyncze Julki i Osarki, których ktoś za szybko zrobił team leaderami i mogą pomiatać studentami na internie 2 lata młodszymi od siebie.
  • Odpowiedz
@zajete1: a ok :). Nie no jak ktos lubi ryzyko to niech sobie i bierze kredyt na maxa zdolnosci, mi tam nic do tego, niektorzy przy odrobinie szczescia tak zbudowali swoje majatki, no ja na takie rzeczy mam za slabe nerwy.
  • Odpowiedz
@Mjj48003: Nowy iphone 13 kosztuje ponad 8 koła? Niezły cherry picking. Ani iphone 13 mini tyle nie kosztuje, ani wersja podstawowa, ani 13 pro, ani nawet 13 pro max. Wszystkim jest bardzo daleko do takiej ceny. Oprócz jednego jedynego wyjątku. iPhone 13 Pro Max w wersji 1TB pamięci. Powtarzam, 1TB pamięci w telefonie. To jest kompletna nisza niszy. Ocenianie na tej podstawie stanu gospodarki czy nawet ceny najnowszej linii iPhonów jest
darvd29 - @Mjj48003: Nowy iphone 13 kosztuje ponad 8 koła? Niezły cherry picking. Ani...

źródło: comment_163221994561f1SlGUVCf6gbIeZy8ZMJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czyżby początek krachu rodem z 2008 kiedy 17milionów Amerykanów straciło prace?


@GlenGlen12: Chińska spółka, nie ważne jak duża, nie doprowadzi do takiego krachu w USA jak upadek amerykańskiego banku.
  • Odpowiedz
tak wszyscy straca prace i wystawia mieszkania po 100k zeby wykopki mogly kupic. Jakos frankowiczom co sie zakredytowali w latach 06-08 raty wzrosly znaczaca a dlug wzrosl dwukrotnie i zyja a masowej wyprzedazy nie bylo. A teraz przyjmijmy to mieszkanie za 500k na kredyt z 20% wkladu wjasnego i na 30l. Przy obecnych stopach rata wynosi ok 1600-1800. Zalozmy czarny scenariusz i Glapa podnosi stopy do poziomu inflacji -6%. To poziom stop
  • Odpowiedz
@Khaine: Nawet nie o pustostany chodzi. Jeśli wartość nieruchomości istotnie spadnie, to bank może żądać dodatkowego zabezpieczenia albo spłaty kilkudziesięciu tys. Jak ktoś ich nie "wyczaruje", to to mieszkanie traci
  • Odpowiedz