Wpis z mikrobloga

Sluchajcie jest sprawa.
Jestem zwyklym etatowcem praca 8-16 od pon do pt.
Zostalem wyslany na wyjazd sluzbowy trwajacy od czwartku rana 8:00 do poniedzialku 17:00. Dojazd ok 3:00h po stronie pracodawcy. Jedzenie i nocleg zapewnione przez pracdawce. Praca polegala na udziale w targach wiec duzo siedzenia ale tez aktywna rozmowa z potencjalnym klientem i to w weekend rowniez w niedziele srednio 9 start 16 koniec. Bylem przekonany ze otrzymam za ten wyjazd kilka stowek. Delegacji odmowic teoretycznie nie mozna pozatym nie chce robic kwasu wiec pojechalem.

Ostatecznie doatalem ustawowe 5x30zl i elo. Xdd za prace w sobote i niedziele gdzie w tym czasie moglbym zbijac baki w dupie bedac w domu.

Jak to powinno byc rozliczone i ile wgl Was powinienem dostac?

#prawo #prawopracy #delegacja #pytaniedoeksperta #pracbaza #praca #automatyka #mibm #januszebiznesu #januszalfa
  • 25
@ZmiksowanaFretka: Pracuje od niedawna wiec nie chce sie stawiac, bo potem atomosfera moze sie zepsuc. Taka firma ze ciezko to dogadac. Kadry odsylaja do handlowca handlowiec sie smieje w twarz i tak to wyglada w powiatowej Polsce.

Czyli pry stawce godzinowej 21 netto powinienem dostac za weekend co najmniej 16hx21zl=336zl?

W poprzedniej firmie nie musialem dogadywac przed czyms takkm swoich praw. To tak jakbym mial dogadywac na rozmowie ze mam 20dni
@Delegacjazadarmo: pierwsze podstawowe pytanie czy za tą sobotę i niedziele dostałeś dwa dni wolne w tygodniu? jeżeli tak i w sobotę i niedzielę nie przekroczyłeś 8h pracy (pracy, a niue pobytu w delegacji - bo to dwie różne rzeczy) to jest rozliczona prawidłowo.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Delegacjazadarmo: zależy jak jest umowa skonstruowana. Te 30zl jest ustawowe (jeśli masz obiady) albo chyba 50zl jak nie masz. Spanie zapewnione przez pracodawcę i czas dojazdu liczony do czasu pracy, zapewne jako nadgodziny.
Ja jestem w takiej fajnej sytuacji, ze jak jade w delegację to mam 200zl/dzien dodatkowo xD także caly miesiąc wyjazdu to jest wyplata koło 8,5-9k
czas dojazdu liczony do czasu pracy


@kavior: nie jest to niestety prawda. Płacone masz za pracę w wymiarze określonym umową - np. jak pracujesz 8-16, a wyjechałeś o 6 by zdążyć na 8, to za te 2h nie masz płacone (chyba, że np. jadąc pociągiem kleisz slajdy, to nadgodziny wejdą ;)). Nigdy nie potrafiłem dojść czy możesz odmówić wcześniejszego wyjścia z domu - czy też jak Ci każą z Krakowa jechać