Wpis z mikrobloga

Wybiłem wczoraj bark
Dzięki @23kulpamens za zaświecenie lampki, że może faktycznie nie powinienem tego ignorować.
(nastawiłem sobie sam i z dużym bólem ale już mogę podnieść rękę na teoretycznie każdą wysokość.
Mówię teoretycznie, bo boli jak cholera, przy niektórych odchyleniach no szok, ale nim sobie nastawiłem po prostu nie dało się jej podnieść, więc widzę różnicę.
Myślałem no dobra, nastawiony jest ruszyć mogę w każdy sposób, to pewnie samo z siebie będzie dobrze za jakiś czas.

I tu pytania do was.
Jak poważnie powinienem do tego podejść?
Jakich lekarzy odwiedzić? Zacząć od internisty?
Jak mnie będzie próbował olać to cisnąć, by chociaż badania A, B, C mnie skierował, czy jak zwykły internista powie git to git?
Jeżeli cisnąć to jakie badania chce zrobić?

#medycyna #medycynasportowa #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #zdrowie

+ bonusowe do #fitness i #mirkokoksy
Jest jakieś przeciwskazanie by z wyłamanym barkiem zamienić skakankę na bieganie?
Z treningu siłowego na gumach i drążku teoretycznie coś mógłbym zrobić, ale zgaduję, że lepiej chyba zrobić przerwę?
W.....n - Wybiłem wczoraj bark
Dzięki @23kulpamens za zaświecenie lampki, że może fa...

źródło: comment_1631962691QHuFUDFET7UQJUupWQXmeW.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wappyn: Jak będziesz to diagnozował i leczyl na NFZ to wynik rezonansu dostaniesz za pół roku. Dobry ortopeda z samego badania fizykalnego dużo wywnioskuje.
  • Odpowiedz
nienawidzę pożyczać pieniędzy, a mam jeszcze 3 wypłaty do oddania + takie koszty życia przy minimaliźmie, że spłace to co mam w pół roku żyjąc trochę jak mnich.
  • Odpowiedz
@Strahl: tak pewnie zrobię, dzięki bardzo Mirek ()
Rodzice coś mówią, że znają jakiegoś fizjoterapetę z mojego miasta, będę jeszcze dalej pytał po znajomych, może coś się urodzi.
  • Odpowiedz
@Wappyn: Pierwszy raz wybiłeś, była jakas sensowna przyczyna, to u ciebie tendencja? Na SOR też średnio jest sens z tym iść, nikt ci rezonansu w warunkach "ostrej" medycyny nie będzie robił tylko ewentualnie skieruje kierunek ortopeda i przepisze ibuprofen. Ogarnięty fizjo jak na to zerknie to też nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
raz wybiłeś, była jakas sensowna przyczyna, to u ciebie tendencja? Na SOR też średnio jest sens z tym iść, nikt ci rezonansu w warunkach "ostrej" medycyny nie będzie robił tylko ewentualnie skieruje kierunek ortopeda i przepisze ibuprofen. Ogarnięty fizjo jak na to zerknie to też nie zaszkodzi.


@Strahl: pierwszy raz, od niedawna trenuję i podpuściłem znajomych, którzy trenują dużo więcej, abyśmy posparingowali. Wstyd jak z gdańska do zakopanego, bo ja
  • Odpowiedz
@Wappyn: Dobry ortopeda, który cały czas się doszkala. Na podstawie USG i blokad ruchomości powinien być w stanie zauważyć nieprawidłowości. Powinieneś to skonsultować u co najmniej dwóch dobrych lekarzy. Niestety jeśli chodzi o ortopedię, to polski NFZ i wszystkie Luxmedy są niekompetentne. Uraz barku to bardzo poważna kontuzja, bark jest najbardziej skomplikowanym stawem.

Podobno uszkodzenie można wykryć robiąc trzy zdjęcie rentgenowskie pod różnymi kątami i nakładając je na siebie, ale
  • Odpowiedz
Jest jakieś przeciwskazanie by z wyłamanym barkiem zamienić skakankę na bieganie?

Z treningu siłowego na gumach i drążku teoretycznie coś mógłbym zrobić, ale zgaduję, że lepiej chyba zrobić przerwę?


@Wappyn: Nie biegaj z kontuzjowanym barkiem, nieintuicyjnie bieganie jest jedną z przyczyn urazów barku. Nie wiem jak ze skakanką, ale podejrzewam że podobnie. Przez jakiś czas zapomnij w ogóle o obciążaniu tego barku, przez 2 tygodnie powinineś go nosić w ortezie
  • Odpowiedz