Wpis z mikrobloga

Stoję w kolejce od 7.00 by 2 dzień z rzędu spróbować (!) zapisać się do lekarza ogólnego. Wcześniej gdy dzwoniłam od rana przez godzinę powiedziano mi że trzeba było przyjść. Wczoraj byłam 7.40 - brak miejsc. Dzisiaj - taka sytuacja. Dodam że jest to miasto 60k i ma inne przychodnie #sluzbazdrowia #prl #zalesie
nothanks - Stoję w kolejce od 7.00 by 2 dzień z rzędu spróbować (!) zapisać się do le...

źródło: comment_1631769379Jv9ICYF7dJyUcTH9wMho6S.jpg

Pobierz
  • 154
@bruuh: wez tego nie upolityczniaj od samego poczatku, trzeba si edowiedziec co tam nie dziala. zdaje sie ze pomyliles przychodnie ze szpitalami. przychodnie sa prywatne, kto szkodzi otwierac kolejne? przychodnia dostaje kase za zarejestrowanego mieskzanca, nawet jezeli jest zdrowy. jezeli nowe przychodnie skusza mieszkancow do rejestracji u siebie to biznes bedzie oplacalny. u mnie mniej niz 60tys miasto i to na wschodzie kraju i nie ma takich problemow, w sasiednich miejscowosciach
@geszue: źle, przychodnia podpisuje kontrakt z NFZ na leczenie X pacjentów i rozkładają ta liczbę na wszystkie dni w miesiącu żeby nie przekroczyć bo za nadmiarowych nikt im nie płaci - dlatego są kolejki.
Każda przychodnia wolałaby podpisac kontrakt na 1 mln pacjentów wtedy by mogli zatrudnić 100 lekarzy i dodatkowe panie w rejestracji, ale nie mogą bo NFZ nie da.
NFZ nie da bo nie ma, kasa poszła na TVP
@geszue: niestety ale obecnie centralne zarządzane państwo potrafi karać miasta rządzone przez polityków opozycji w przeróżny sposób, czy to brak inwestycji, brak dofinansowania z ogólnokrajowych programów czy właśnie kiepskie kontrakty z NFZ tylko po to żeby ludzie w miastach nieprzychylnych jedynej słusznej partii mieli gorzej. Dlatego może się okazać że wioska na prowincji ma dużo lepiej niż duże miasto.
@nothanks: Wiem, że to nie będzie pasować do retoryki wpisu, ale opowiem co mnie spotkało ostatnio w związku z przychodnią rodzinną. Pod prawym obojczykiem zaczęła mi rosnąć jakaś "bulwa", postanowiłem, że załatwiając sprawy na mieście wejdę do przychodni się zarejestrować, a tutaj pani w rejestracji się pyta czy chcę teraz wchodzić, bo bym był 2 w kolejce, skorzystałem.