Wpis z mikrobloga

@bruuh:

@geszue: źle, przychodnia podpisuje kontrakt z NFZ na leczenie X pacjentów i rozkładają ta liczbę na wszystkie dni w miesiącu żeby nie przekroczyć bo za nadmiarowych nikt im nie płaci - dlatego są kolejki.

Każda przychodnia wolałaby podpisac kontrakt na 1 mln pacjentów wtedy by mogli zatrudnić 100 lekarzy i dodatkowe panie w rejestracji, ale nie mogą bo NFZ nie da.

Nie w poz

@bruuh: wez tego nie
  • Odpowiedz
@nothanks: U mnie w przychodni sytuacja podobna. Codziennie 8 rano telefon i codziennie albo nie odbierają albo już po rejestracji. Jako, że ostatnie parę miesięcy trochę mi się chorowało i potrzebowałam dużo spotkań z rodzinnym, to w końcu udało mi się znaleźć na to metodę i działa za każdym razem. Przychodzisz do przychodni chwilę przed końcem dyżuru lekarza i mówisz w recepcji, że koniecznie musisz dzisiaj, a jeśli Cię nie przyjmą
  • Odpowiedz
@little_muffin: żaden szok, tylko pragnę spuścić troche ze swojej pary, bo jak potrzebujesz to po prostu nie ma. Czekam teraz na jakąś internetową poradę no zobaczymy. Lekarz moze wypisac 3 dni do tyłu.
  • Odpowiedz
  • 0
@nothanks Pamiętam jak rodzice byli chorzy i musiałam być pod przychodnią o 5:50, żeby ich zarejestrować xd Byłam w kolejce dopiero trzecia, a biorąc pod uwagę, że ludzie rejestrowali sobie po 3 osoby to rodzice i tak mieli jakoś późno wizytę.
  • Odpowiedz
@nothanks wczoraj mialam identycznie. Dwa dni dzwonilam, ciągle zajęte. Wczoraj osobista wycieczka do rejestracji otwartej od 7.00. 7.40 pani mi mowi, ze na dzisiaj to juz nie, ale może mnie zapisać na przyszły tydzień. Cyrk.
Ja to jestem mloda, moge sie przez internet zapisac prywatnie do lekarza, stac mnie na wizyte, jakos sobie poradzę. Ale co mają powiedziec te starsze panie, którym naprawde cos dolega i lekarz pierwszego kontaktu w przychodni to
  • Odpowiedz
Wcześniej gdy dzwoniłam od rana przez godzinę powiedziano mi że trzeba było przyjść.


@nothanks: XDD pozdrawia użytkownik aplikacji ENEL-MED gdzie umówienie wizyty u specjalisty to 2 kliknięcia w aplikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bądź biedna, ubezpiecz się prywatnie.
  • Odpowiedz