Wpis z mikrobloga

@advert: już tam kij z błędami naniesionymi na mapy i innymi takimi. Ale mnie zastanawia jedno - jest sobie deweloper, są architekci, projektanci, konsultanci. I żadnemu z nich ręka nie drgnie i nie zastanowi się co on #!$%@?. Że dla nich to tam wszystko jedno, że zasłonią komuś okna i balkony. Normalna sprawa. Naprawdę aż tak ludziom pieniądze przesłoniły świat? Że są w stanie zrobić wszystko w myśl - ludzie i
@takuan: kombatanci walczyli o prawo do życia, a nie o to, żeby jakiś januszbud mógł, po posmarowaniu kilku urzędniczym kur*om, zarabiać miliony, krzywdząc przy okazji bogu ducha winnych ludzi.

kraj to ludzie, a jeśli ci ludzie są przez aparat państwowy dyskryminowani, to to jest gówno a nie kraj i żadne sentymenty nie powinny tego faktu przesłaniać.
@YodaMonster Nie, powinniśmy zwalczać patologie takie jak ten blok z posta, ale na pewno nie nazywać "nieludzkimi warunkami" i "traktowaniem jak zwierzęta" tego że masz z balkonu 3.5 metra do drugiego bloku a nie 10, 15 czy tam 20. Żaden z nas nigdy w życiu nawet głodny nie był. Myślę że nie warto żyć w bańce bo nie stawiając swojej sytuacji w spektrum rozwiązane sznurowadło to koniec świata i depresja.
@advert Jestem
już tam kij z błędami naniesionymi na mapy i innymi takimi. Ale mnie zastanawia jedno - jest sobie deweloper, są architekci, projektanci, konsultanci. I żadnemu z nich ręka nie drgnie i nie zastanowi się co on #!$%@?.


@bardzospokojnyczlowiek: też mnie to dziwi, dlatego w ogóle nie przemawia do mnie tłumaczenie, że "architekci nic tu nie mają do rzeczy, robią to, co inwestor każe". a moim zdaniem są na równi współwinni tego
@advert: jedyne co bym powiedział to jeżeli podczas interwencji losowych policjantów w zadupiu dolnym ktoś umrze to jest tak jakby kaczyński wziął i komuś podciął osobiście gardło, to skoro to jest warszawa, to czy nie jest to bezpośrednia wina czajkowskiego? ##!$%@?ćpo ?
@takuan: nazywajmy rzeczy po imieniu, malutkie mieszkania w blokach 50 pięter rozstawionych co 3m to chów klatkowy, to jest traktowanie jak zwierzęta bo jedyne co takie mieszkanie zapewnia to minimum do egzystencji, a ludzie mają swoje pragnienia, cele i marzenia, a w ciasnym bloku Twoje samopoczucie nigdy nie będzie dobre, żyjemy w kraju UE i porównujmy się do sąsiadów nie do Afryki jeżeli chcemy się rozwijać.

To że inni mają gorzej
A ja się zastanawiam czy to nie jest jak z kamienicami, które mają bezprawnie wybite okna. W sensie w planie miała tam być goła ściana z możliwością dobudowy pierzei, przez co developer pewnie uzyskał lepsze warunki od miasta. A potem jebnął okna i balkony, a wy się martwcie co będzie, jak ktoś będzie chciał się dobudować?
@advert: nie wierzę w to. Nie ma szans, aby przez błąd naniesiony na mapie do celów projektowych można było zatwierdzić u ministra zamiany w jego rozporządzeniach, bo bez tego ten nowy budynek nie mógłby dostać pozwolenia na budowę. Przecież takie budowle przechodzą na koniec inwentaryzacje geodezyjną, odbiera to inspektor nadzoru budowlanego, wszyscy się dogadali?