Wpis z mikrobloga

Na początku mówili że chodzi tylko o zdeformowane płody, teraz idą o krok dalej i chcą zakazu aborcji gdy kobieta zostanie zgwałcona, oraz gdy jej życie zagrożone jest przez wadliwą ciążę. 22 września składają podpisy pod inicjatywą ustawodawczą całkowicie zakazującej aborcji w Polsce.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #prawo #aborcja #rozowepaski #gorzkiezale
saakaszi - Na początku mówili że chodzi tylko o zdeformowane płody, teraz idą o krok ...

źródło: comment_1631607541U97m4LaReTmdOKfCeonYIP.jpg

Pobierz
  • 54
Dlaczego niewinne, zdrowe dziecko ma być skazywane na śmierć?


@kamil150794:
Jeśli jego życie wiąże się z koniecznością kalectwa lub śmierci matki to dlatego, że jako istota nie jest jeszcze w pełni osobą. Nie przejawia cech ani nie ma właściwości fizycznych osoby. Matka natomiast je ma, a życie tego potencjalnego dopiero człowieka jest w pełni uzależnione od organizmu matki.

Jeśli jest wynikiem gwałtu, to dlatego, że jest nieproszonym intruzem, którego połowa genotypu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@saakaszi: aktualnie sytuacja w kraju wygląda tak, że "aborcji" poddawane są tylko martwe płody. Jeśli kobieta nosi w sobie płód który nie ma połowy głowy, ale ma funkcje życiowe to że świecą szukać lekarza który podejmie się aborcji. Tu chciałbym przekazać serdeczne "chooj ci w dupę", wszystkim #prolife #konfederacja #pis #katolicyzm #religia
@CocoJamboolin: hm..prawda, są w większości mężczyzni ale kobiet nie jest wcale mniej w tym kraju niż facetow, na tyle, by to jakoś wpływało na protesty. Może źle się wyraziłem, ogólnie chodziło o to by kobiety protestowały bardziej skutecznie i stanowczo a nie tak jak dotychczas bo to gówno daje.
@saakaszi

Jakiś czas później u lekarza:

- A czy Pan przypadkiem nie głosował za zakazem aborcji?
-No tak, ale wie Pan Doktor, to jest nadzwyczajna sytuacja. Ja dużo pracuję, żona też jakoś specjalnie za dziećmi nie przepada. No to po prostu nie jest dobry moment na posiadanie dziecka. To jak będzie? Chce Pan zarobić czy mam jechać do Czech?

Taki obraz was, pożal się Boże obrońcy życia. Ha tfu.
@wisniowySz: a co z kobietami które nie mogą wyjechać? Są w szpitalu z powodu złego stanu zdrowia, w szpitalu psychiatrycznym, domu opieki, w poprawczaku, areszcie, więzieniu, mają zakaz opuszczania kraju, dozór elektroniczny, są ubezwłasnowolnione? Już widzę naczelnika więzienia który z takiego powodu wydaje przepustkę i to jeszcze taką, która umożliwia opuszczenie kraju lub choćby miasta zamieszkania. Tym bardziej nie mają warunków do wychowania dzieci ale wiadomo ch*j im w dupę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saakaszi: to naturalne. Czemu mieliby chciec się zgadzać zakazu aborcji po gwałcie. Dla mnie to nielogiczne że z jednego powodu zezwalać a z innego nie. Jak już byłbym za zakazem 'bo zycie' to czy z gwałtu czy upośledzone, życie to życie.
Dlaczego niewinne, zdrowe dziecko ma być skazywane na śmierć

Jeśli jego życie wiąże się z koniecznością kalectwa lub śmierci matki to dlatego, że jako istota nie jest jeszcze w pełni osobą. Nie przejawia cech ani nie ma właściwości fizycznych osoby. Matka natomiast je ma, a życie tego potencjalnego dopiero człowieka jest w pełni uzależnione od organizmu matki.

Jeśli jest wynikiem gwałtu, to dlatego, że jest nieproszonym intruzem, którego połowa genotypu pochodzi od
@Pierorzek: ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego wszystkiego, mój komentarz mógł być źle odczytany - te wszystkie działania w kierunku całkowitego zakazu aborcji w PL odbieram jak zachowanie małego dziecka "zamknę oczy i problemu nie ma".

Nie mam na celu w żaden sposób pozbawiać ani dyskryminować tych kobiet, źle sformułowałem swoją wypowiedź.