Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego i jeszcze wcześniejszego wpisu, w którym opisałem run.

Ukończyłem kampanię pełnym sukcesem, tj. zrobiłem WC Dithmarschen. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Załączam timelapsik. Sorry, przespałem parę lat i za późno zmieniłem skalę, nie widać połknięcia Afryki. xD Natomiast doskonale widać ile i jak szybko można podbić mając 90% admin efficiency. Ostatnie 50 lat grałem ze 20 godzin.
#eu4
Drmscape2 - Nawiązując do tego i jeszcze wcześniejszego wpisu, w którym opisałem run....
  • 17
@Drmscape2: ja mam ponad 2k godzin i jeszcze wc ani razu nie zrobiłem, podziwiam ludzi którzy mają siłę na to naprawdę, mi się zwyczajnie nie chce, raz chciałem zrobić to mnie to znudziło coś koło 1550 roku xDD
@Pituk: ¯\_(ツ)_/¯ jak widać na załączonym timelapsie do 1700 roku, to więcej było myślenia i szukania okazji, aniżeli "robienia wc" żeby tu coś mogło znudzić. W 1550 kampania się nudzi chyba tylko jak zaczniesz kebabem albo inną Francją.
@AlvarezCasarez: Jeśli masz na myśli to: https://youtu.be/RlioAqcSL1o to spoko, ale miał dużo więcej okazji do abusowania w tej grze, a przykładowo nie feedował wasali poza Europą bo sobie narzucił takie ograniczenie. Tak czy siak nie był to najszybszy speedrun na non-horde WC bo się okazało, że na starym paczu, baaardzo starym, w którym jeszcze kebab miał -33% CCR w NI, ktoś zrobił WC 10 lat wcześniej. Dużo tu kwestii jest umownych,
@Drmscape2 zacząłem sobie grać ta republiką i mam kilka pytań, jak sobie radziłeś z AE? Chce iść w.kierunku wschodnim i spróbować przekształcić się na Prusy. Narazie mam 13 % privateer w Lubece, a potrzebuje 15% do ukończenia jednej misji i mnie to wpienia, już mam flotę ponad.limit
@Siman: Potrzebujesz więcej prowek. Ogólnie nie ma się co zrażać grając dithmarschen, na początku się głównie czeka na okazje. Możesz prześledzić timelapsa żeby zobaczyć, co pierwsze brałem. Radzenie sobie z AE to jest zbiór uniwersalnych rad. Podstawą do grania w HRE jest wzięcie diplo na początek i poprawa relacji z sąsiadami, których w najbliższej przyszłości podbijać nie będziesz oraz utrzymywanie jak najlepszych relacji z cesarzem, żeby nie rzucał w ciebie unlawful
@Drmscape2 dzięki, ten trick z unlawful terr bardzo przydatny, akurat miałem druga wojnę z Dania, gdzie skorzystałem i zajelem breme. Granie dithmarsch muszę powiedzieć jest całkiem satysfakcjonujące. Zacząłem ogólnie czytać o tej sytuacji z terytorium chłopskim i całkiem ciekawa historia