Wpis z mikrobloga

@Snowdr0p: Obojętne. Z jednej strony może być ujowo, a z drugiej nie - jak nie masz pracy, a masz duże zapasy hajsu to możesz wybrzydzać, a jak się kończy to warto się zmobilizować
@fervi: mam pracę i nie szukam nowej, ale jednak to rust dev więc taki pewien szczyt kariery. Ale jak firma nie podaje zarobków to na 90% januszex albo korpo. W tym przypadku to startup więc to pierwsze
@Kura_Wasylisa:

Pisanie serwerów (Rocket, Diesel, sqlx, tokio), bindowanie libek pod nodejs z Neon, bindowanie libek pod pythona z PyO3, WebAssembly, CLI i używam Neona jeszcze do optymalizacji aplikacji w Electronie
@Kura_Wasylisa: actix jest najlepszy jako performance first, ale wypowiadanie się na temat actixa to temat rzeka. Była kiedyś drama, z tym że ma dużo kodu unsafe i trochę przeczy to idei rusta gdzie język ma być memory safe
@Kura_Wasylisa: Używałem w GO Langu. Widać brak oficjalnego wsparcia od googla. Biblioteki mogły by być dojrzalsze ja osobiście używam tonic+prost i jest ok póki nie chcesz zrobić czegoś bardziej skomplikowanego. Np. Implementacje swojego typu to jest ok. Rust też nie ma mechanizmu podobnego do reflection z go/javy i tego mi brakuje też.