Wpis z mikrobloga

Czy komuś pomogła psychoterapia lub rozmowa z psychologiem na to że się nie widzi sensu istnienia? Wiele lat przed depresją nie widziałem jakiegoś głębszego celu życia. Jestem osobą upartą w tej kwestii i nie wiem jak takie rzeczy mogą pomóc, przecież lekarz nie rozwiąże moich problemów życiowych, nie naprawi moich innych kłopotów z zdrowiem albo nie da mi pieniędzy xD #depresja #psychologia #psychoterapia
  • 21
@Turkotka znalezienie sensu czy celu w życiu jest trudne, ale nie warto od razu stwierdzać że go się nie znajdzie. Można tymczasowo za cel życia ustawić szukanie celu Życia dla siebie. Można dużo się zastanawiać, może próbować różnych nowych rzeczy.
@Turkotka: Pamiętaj też, że wierzącym bardziej "nie wypada" dzielić się swoimi wątpliwościami i niekoniecznie robią to otwarcie. Ja kiedy pogodziłem się ze swoją niewiarą był pewien krótki okres zagubienia i kryzysu egzystencjalnego jak to często bywa, ale ostatecznie jak się już wszystko poukładało w głowie to żyje mi się niebotycznie lepiej niż kiedy byłem wierzący. Polecam ci pooglądać materiały Karola Fjałkowsiego debaty na yt itp. Jest jak on sam się nazywa
@Turkotka: a co ma do tego wiara w boga? to nie jest niezbędne do znalezienia sensu istnienia, w dodatku często to wręcz utrudnia (wątpliwości wierzących, łamanie nakazów, bezsensowne zakazy, etc)
@Turkotka: nie do końca, mało jest takich naprawdę wierzacych, dla których jest to ważny cel...
Moim celem np jest żyć wygodnie, szczęśliwie i być dobrym człowiekiem ;)