Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że Was nie znudziłem zbytnio, ale z sobotniej sesji mam jeszcze jedno zdjęcie Jowisza wraz z najmniejszym z galileuszowej czwórki księżyców - Io. Liczę na to, iż niedługo znów będę miał okazję trafić na takie dobre warunki i zapolować na gazowego olbrzyma w 2 razy większej skali.
Sprzęt taki sam jak do ostatnich zdjęć: Synta16 + ASI 290MC + UV/IR-cut + ADC + Barlow 2x #astrofoto #jowisz #mojezdjecie #mactrixpoleca #kosmos #astronomia
mactrix - Mam nadzieję, że Was nie znudziłem zbytnio, ale z sobotniej sesji mam jeszc...

źródło: comment_16312173375AaKpta0SFgQxV7C5KyLCF.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dolan_plusk: bardzo proste,
Jowisz że wszystkich kropek jest najjaśniejszy i widać go obecnie na południowym wschodzie
druga najjaśniejsza kropka na prawo od Jowisza to Saturn

Wenus widać zawsze przed wschodem lub po zachodzie słońca i zawsze trzeba jej szukać w okolicy Słońca
jest bardzo jasna więc też łatwo ją zauważyć

Mars jest dość jasny i ma charakterystyczny czerwonawy kolor, akurat Marsa dawno nie widziałem chyba pokazuje się teraz gdzieś w środku
via Android
  • 0
@dolan_plusk Położenie księżyców sprawdzam w interaktywnej mapie nieba w sky safari. Jeżeli zaś chodzi o położenie Jowisza to pod ciemnym niebem bez problemu znajdziesz na południu, zresztą w mieście nie jest trudno bo to obecnie najjaśniejszy obiekt pi Księżycu