Wpis z mikrobloga

Nawiedziła cię #kuna leśna, zaplusuj bo inaczej wygryzie ci kable zapłonowe w aucie


@Fennrir: mi tylko wygryzła 3/4 wyściółki komory silnika, za to zostawiła na nadkolu plaster boczku ukradziony sikorkom. Tuż obok piszczącego urządzenia zwanego "antykuną". Poza tym generalnie żyjemy w zgodzie...
@Fennrir: A komuś kiedykolwiek kuna przegryzła kable w aucie? Albo jakiekolwiek kable?

Wiem, że jak ludzie chcą mieć fretkę to często pytają czy gryzie kable - nie gryzie kabli, bo fretka to drapieżnik, a nie gryzoń.
@tarushiba: Na pewno niszczą wygłuszenia- wyściełają nimi gniazdo. Jeśli chodzi o kable i inne elementy, to Internet ,,mówi", że powodem jest zapach innej kuny, która łazi pod maską na naszym podwórku, czy parkingu. Kuny jako zwierzaki terytorialne chcą zniszczyć ,,gniazdo" konkurenta, więc niszczą wszystko, co pachnie inną kuną- w tym wypadku kable i inne.

Żeby daleko nie szukać- mojemu kumplowi jakiś zwierzak pogryzł kable w samochodzie. Szczęśliwo koszty ograniczyły się do
@Fennrir: A komuś kiedykolwiek kuna przegryzła kable w aucie? Albo jakiekolwiek kable?


Kable to nie, ale mojemu wujkowi odmę pogryzła - na tyle skutecznie, że podczas jazdy ją rozwaliło do końca i były konkretne koszty.

Wiem, że jak ludzie chcą mieć fretkę to często pytają czy gryzie kable - nie gryzie kabli, bo fretka to drapieżnik, a nie gryzoń.


@tarushiba: Gryzie to co jej przeszkadza żeby sobie wymościć spanko :)