Wpis z mikrobloga

@arinkao: Finowie mają Spudro Spadre a my mamy papieża w skrócie jak wiadomo w Polszy mamy kult JP2 bo kochał kremówki i góry no człowiek kryształ i ktoś wpadł na pomysł jak #!$%@?ć katoli robiąc cenzo pape - ból dupy był przeogromy jak na te czasy bo to przecież Papież Polak co obalił komunizm jak tak można! Teraz wszedł do mainstreamu jako największy polski mem.
  • Odpowiedz
@arinkao: No tak jak Testo wiedział jak #!$%@?ć polaczków uderzając w czułe punkty tak anony z kurakao albo z #!$%@? jeszcze postanowili zacząć szkalować papieża coby mohery i inni katodanatycy zagotowali się z bólu dupy na który nawet bigos nie pomoże. Trolling najwyższej formy
  • Odpowiedz
@MellaIsMoney: Mam rozumieć że chodziło po prostu o dyskredytację autorytetów i nic więcej a teraz jest to ciągnięte dla zabawy bez większego sensu bo chyba już nikt się tym nie przejmuje?
  • Odpowiedz
@MarcelFerry: No ok ale ten gość nie żyje już tyle lat, nudne są te memy a pojawiają się z taką częstotliwością jakby miały zbawić świat od kleryków. Myślę że chodzi o coś więcej.
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym JP2 na wykopie?


@arinkao:
Dla mnie JP2 jest symbolem polskiego chrześcijaństwa. Uważam, że szkalując papieża i kościół oddaję światu przysługę i dokładam malutką cegiełkę do tego, by stał się lepszy.
  • Odpowiedz
@arinkao: Chodzi o obrazoburstwo. JPII jest postrzegany przez starsze pokolenie jako wzór cnót i święty, podczas gdy był uwikłane w różne wątpliwe moralnie kwestie - począwszy od wspierania matki Teresy i kultury cierpienia, po postawę wobec pedofilii kościoła.

O ile do zacietrzewionych dziadków taka retoryka nie trafia, a tylko ich #!$%@? (ku uciesze zainteresowanych), to w świadomości młodych już nie buduje to wizerunku papieża-polaka-zbawcy-świata. I tutaj słusznie, bo buduje to jakiś
  • Odpowiedz
  • 0
@MalowanyPtak Tak, memy budują bardzo obiektywny obraz historyczny jp2. Ani w tych memach nie ma nic historycznego ani obiektywnego. Jak młodzi ludzie znają jp2 tylko z memów i slabej postawy w sprawie pedofilii w kościele i nie wiedzą nic o dobrych rzeczach które zrobił to mają bardzo obiektywny jego obraz. O ile niektóre memy są calkiem zabawne to niektóre to zwykłe szkalowanie.
  • Odpowiedz