Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz 4 z przodu ()
Mam 25 lat, bez wykształcenia (doszłam do 3 roku zarządzania ale nie napisałam pracy xD), zaczynałam w tej firmie od poziomu pracownika fizycznego.
Teraz mam stanowisko na którym świetnie się sprawdzam i czuję się spełniona, jadę rano do pracy z uśmiechem. Polecam każdemu ten styl życia.
Dodam dla feministek: pracuję jako koordynator na zakładzie produkcyjnym, większość moich współpracowników to mężczyźni. Mam kontakt na codzień z ludźmi od dyrektorów, poprzez technologów, monterów, po magazynierów, wszyscy mnie szanują, do tego zarabiam na zadowalającym dla mnie poziomie. To nie jest tak, że #rozowepaski zarabiają mniej, to wy zarabiacie mniej, a że jesteście seksistkami to zwalacie winę na swoją płeć xD
#chwalesie #pracbaza #praca
partycja_ - Pierwszy raz 4 z przodu (。◕‿‿◕。)
Mam 25 lat, bez wykształcenia (doszłam d...

źródło: comment_1630690306SslqEYDSgDwnCzcW8HeM6h.jpg

Pobierz
  • 325
@ImYourPastClaire: > Może jednak wróć na te studia to Ci wyjaśnią, na czym polegają badania statystyczne. Twarde dane pokazują, że kobiety na tych samych stanowiskach zarabiają mniej od mężczyzn. To nie jest tak, że feministki sobie wymyślają tezę i pod to lecą dane, kolejność jest odwrotna.

Daj link do tych twardych danych i badan
@skarpeta_z_dziura_na_palcu: Jakie swoje prawa

Po prostu masz prawdopodobnie wyzsze kwalfikacje niz OP i to dlatego zarabiasz wiecej niz ona nie dlatego ze jestes feministka bo za to nikt nie placi

Czyli zgadasz sie z tym co OP napisala - do roboty podnosic kwalfikacje zamiast narzekac na imaginary pay gap
@grr193: pracują mniej, bo wykonują nieodpłatna pracę. A wykonują nie odpłatna pracę, bo zarabiają mniej - jeśli trzeba wziąć el quatro na kaszera to bierze ten, kto zarabia mniej

Ale pewnie, łatwo wejść w retorykę, ze kobiety nie pracują, bo są leniwe i im się nie chce Xd a potem włożyć majtusie wyprane przez mamusię tudzież małżonkę
@skarpeta_z_dziura_na_palcu: Jaka nieodpłatną pracę ?

A facet jak wynosi śmieci / naprawia auto albo wnosi lodówkę to ktoś mu za to płaci ?

Ma ci twój facet płacić za to ze pranie wstawisz do pralki?

Gdzie ja napisalem ze nie pracuja bo sa leniwe ?

Po prostu jest mniejsza presja spoleczna w kwestii hajsu na kobietach niz na facetach dlatego faceci wiecej pracuja - bo wiedza ze stan posiadania jest tym
@grr193: tso xd akurat nie muszę żadnych kwalifikacji podnosić, wystarczy urodzić się naturalnej bystrą. Ale widzę, jak dostają po tyłkach moje koleżanki, które wcześniej zdecydowały się na dziecko - awans stop, podwyżka stop. Mimo, że pracują równie wydajnie jak ich koledzy. Ja sama odkładam posiadanie dziecka bo wiem, że jak się na nie zdecyduje, to za szybko kolejnego awansu nie będzie.

Ale Ty oczywiście i tak lepiej znasz story of my
@grr193: jak facet wynosi śmieci to robi to, co mu mama kazała jak miał 10 lat, kurde świetna osrtycypacja, brawo xd

Naprawia samochód Lol, chyba ci się lata pomyliły. Mało który facet naprawia samochód teraz. A wnoszenie lodówki to już w ogóle żart. Ten aargument jest idiotyczny - żaden facet nie wniesie SAM lodówki. A smieszy mnie tym podwójniej, ze ja z partnerem nosiłam i lodówkę, i cała masę mebli xd
@skarpeta_z_dziura_na_palcu:

zdecydowały się na dziecko to primo

secundo gdybys byla taka naturalnie bystra to bys widziala korelacje miedzy iloscia posiadanych kwalfikacji a zarobkami - czyli to o czym pisze OP

Jaka korzysc ja mam z tlumaczenia ci tych rzeczy?

Wrecz robie ci przysluge

Jak juz walczymy z gender pay gap to moze tez wezmy sie za modelki / hostessty i aktorki na only fans ?

Zarabiaja 10x wiecej od swoich meskich
@skarpeta_z_dziura_na_palcu: Czyli uważasz ze facet nie robi nic w domu zupełnie ?

Jak ktos mieszka na przyklad na wsi to ogrod sam sie skosi / drewno samo sie narabie ?

Dlaczego tak bardzo boli cie wstawianie prania do pralki ale jak juz powiem cos o wynoszeniu smieci co zazwyczaj robia faceci to nagle ojej brawo ?

To tez konieczna czynnosc domowa
@grr193: wiesz, ze one same se tego dziecka nie zrobiły? Tatuś tez coś tam dołożył, tak z 50%.

Gdybys był równie bystry jak ja wiedziałbyś, ze korelacja nie oznacza przyczynowości.
Gdybys tez popracował w tylu firmach co ja, albo chociaż obserwował świat polityki i biznesu, wiedziałbyś, ze lepsze stanowiska zwykle zajmują asertywni idioci, a nie inteligentni mędrcy.