Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem z portfelem ledger nano x

Przelałem na niego z #binance Matic i nigdzie w portfelu się nie wyświetla.

Musiałem przelać go na adres etherum bo to token tej sieci, transakcja potwierdzona a nigdzie nie widzę matica.

zrobiłem tak samo z zilicą (token sieci bnb) i jak widać na screnie pojawił się w portfelu pod walutą BNB

#bitcoin #ledger #kryptowaluty #btc #etherum #matic
ToTheMoon - Mireczki mam problem z portfelem ledger nano x

Przelałem na niego z #b...

źródło: comment_1630687000UOOZJ3CX7V45IGsX5QUSXI.jpg

Pobierz
  • 14
@To_The_Moon: @cristek: obaj pewnie wysłaliście do niewłaściwej sieci, ok, do da sie zrobić. Zainstaluj portfel metamask na windowsa, taki lisek sie pojawi. Potem w ustawieniach metamask znajdź opcje "connect hardware wallet" , połącz z ledgerem, (to jest bezpieczne, bo i tak każda transakcje musisz potwierdzić na ledgerze), Następnie: na metamask na gorze masz info w jakiej sieci jestes- pewnie ETH, kliknij w to, zjedz na dol i kliknij custom RPC,
@Obruni: Wielkie dzięki mistrzu! POMOGŁO! Zainstalowałem MetaMask, następnie zalogowałem się do swojego portfela za pomocą słów, po czym dodałem nową sieć, dane do sieci MATIC:

Network Name: Matic Mainnet
New RPC URL: https://rpc-mainnet.matic.network
Chain ID: 137
Symbol: MATIC
Block Explorer URL: https://explorer.matic.network/

Po zaakceptowaniu od razu pojawiło się moje saldo, mogę teraz je przesłać dalej.

Wielkie dzięki mistrzu! @To_The_Moon daj znać, czy Tobie też się udało, czy może w
@Obruni: @cristek:

Super, że Ci się udało! Zastanawia mnie tylko fakt czy na pewno to jest bezpieczne? Na Ledgeru mam masę kasy i to liczbę 6 cyfrową, nie chciałbym żeby mi ona wyparowała przez to, że połączę ją z metamaskiem.
Boję się, że przez włamanie na metamaska może ktoś włamać się na ledgera?

Ale jeśli faktycznie nie ma się czego bać to spróbuję :)
@cristek: @To_The_Moon: super ze się udało. @cristek, kolega poszedł łatwiejsza droga i podał swój seed do metamaska, to wprowadza pewne ryzyko, chocazby windows moze byc zainfekowany. Sposób, który ja opisałem, czyli podłączenie ledgera do metamaska to technicznie rzecz biorąc użycie metamaska do odczytu stanu portfela- metamask nie zna klucza prywatnego i nie może wykonać transakcji, każda transakcja musi być potwierdzona przez ledger