Wpis z mikrobloga

@Kosmiczny_pies_Kazak: Sprawdź jeszcze raz jak wyglada Twoje CV. Może Ci się wydaje ze masz dobre, ale szczerze ludzie robią teraz tak świetnie graficznie CV że zwykle czarno-białe zrobione w wordzie się niczym nie wyróżnia. Używaj tez stosunkowo dużej czcionki bo jak ktoś widzi ścianę tekstu małym druczkiem to pewnie mu się nawet okularów nie będzie chciało założyć żeby to przeczytać i tym sposobem nie wie ze spełniasz wymagania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosmiczny_pies_Kazak: po powrocie z UK długo szukałem pracy w laboratorium (głównie produkcyjne) w mieście do 100k mieszkańców. Ta sama sytuacja - ogłoszenia wiszą po 2-3 miesiące a do mnie nikt się nie odzywa mimo dobrego CV. Jak się pozniej dowiedziałem, większość labo w tym mieście jest obstawiona zestawem: facet kierownik, młode babeczki jako laborantki. Duża rotacja bo młode dziewczyny biorą szybko ślub i idą na macierzyński więc jest ciągły napływ "mięska"
@Kosmiczny_pies_Kazak: mam kilku stałych bywalców każdej rekrutacji. Nie spełniają wymogów, ale wysyłają CV bo może się uda. Może jednak czegoś w cv brakuje? Albo office zaawansowany, a cv w wordzie? Drobiazgi decydują o tym, że część kandydatur jest odrzucana na wstępie.
@kayleigh1507: Odpowiadasz za proces rekrutacji ? Możesz opisać jakie wymagania i ewentualnie jak powinno wyglądać idealne CV oczywiście w cudzysłowu bo zawsze mnie zastanawiało jakim cudem osoby zajmujące się rekrutacją nie odszukujemy się również nie będące często w dobrym stopniu zaznajomione z profilem pracy dobierają osoby do dalszej rekrutacji ? Np czy rodzaj czcionki już potrafi skreślić czy też zły szyk zdania ? Ewentualnie kolor czy ustawienie zdjęcia . Pytam poważnie