Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zieloneKolanoApokalipsy: kilka lat temu kupilem latarkę Convoy s2 na jakiejś chinskiej stronie. Jest zajebista, tylko jest na ogniwa 18650, które już miałem, bo używałem epapierosów. Dlatego tobie doszedłby jeszcze koszt dobrego ogniwa i ładowarki, ale warto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Corsen: @zieloneKolanoApokalipsy: Jak już wywołałeś to się nie powstrzymam

Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zieloneKolanoApokalipsy: ja bym proponował albo latarkę kątowa - czyli głównie czołówka, ale wyjmiesz z paska i zajebiscie działa jako ręczna. Najwygodniej z wbudowanym ładowaniem, bo odchodzą dodatkowe koszty. Do ok 100 zł jest sofirn sp40. Dostaniesz ją na Ali poniżej tej kwoty, na olx za ok 120 powinna być do wyhaczenia. Jest jeszcze skilhunt h04, który jest troszkę fajniejszą opcją, ale budżet potrzebny 2x większy, więc za bardzo się o
  • Odpowiedz
@zieloneKolanoApokalipsy: Na spacery to jakąś czołówkę lepiej imo. Nawet Decathlon, albo podstawowe modele Petzla.
Taką do ręki, czy na uchwyt rowerowy mam Zanflare f1, ale z tego co widzę już nie jest w produkcji niestety. Ale coś takiego ~600lm z wbudowaną ładowarką ogniw - też warto.
  • Odpowiedz
@zieloneKolanoApokalipsy: Na spacery to jakąś czołówkę lepiej imo. Nawet Decathlon, albo podstawowe modele Petzla.
Taką do ręki, czy na uchwyt rowerowy mam Zanflare f1, ale z tego co widzę już nie jest w produkcji niestety. Ale coś takiego ~600lm z wbudowaną ładowarką ogniw - też warto.
  • Odpowiedz
@zieloneKolanoApokalipsy: to zależy czy chcesz do zabawy, trzymając w dłoni, wtedy convoy c8+ z diodą SST40, świeci do 300 metrów (wiadomo, ze na tym dystansie już słabo), głównie punktowo, ale boki oświetla nieźle i do spacerów jest super, lepsza od s2+ i sofirn sc31 pro.

Gdybyś wolał mniejszą, świecącą bliżej, szerzej (i tak do spacerów c8+ lepszy wg mnie), to głównie rozważasz pomiędzy s2+, a sc31 pro, oba na ledzie SST40, polecam sofirn sc31 pro, bo ma port usb typu C i jak masz fona z "ładowarką" pod C, to wystarczy Ci, ewentualnie sam kabel i przez kompa (będzie wolniej). Oprogramowanie też jest 1000x lepsze na sofirn, płynna zmiana mocy i dodatkowe tryby, w tym stroboskop imprezowy, a nie taki zwykły, tandetny, ten imprezowy tak fajnie irytująco działa na oczy, prędkością można sterować.

SP36 pro (z sst40, 4 ledy), to już ciężka latarka i pod kieszeń w kurtce lub bluzie tylko, świeci szeroko, jak dokupisz deflektor lub plastikowy kubek jednorazowy natniesz i zwężysz go i taśmą utrwalisz średnicę kubka, to masz spoko nakładkę rozpraszającą światło w pokoju lub na biwaku. Wada to gabaryty
  • Odpowiedz
@Hamza: Ten Convoy c8+ nawet spoko, ale chyba ładowania usb nie ma? Znowu ten Sorfin SC31 PRO świetna tylko ta barwa światła 6500K nie do zaakceptowania.
Polecasz jakiś model z ładowaniem USB? Mam parę latarek bez tego i niestety rozkręcanie za każdym razem i podłączanie ładowarki mnie już lekko irytuje. Poza tym na wyjazdy i tak lepsza z ładowaniem usb.
  • Odpowiedz
@Raveen: c8+ niestety nie ma portu, ale masz rację, że z portem dużo wygodniejsze na co dzień, ja mam tylko sc31 pro o barwie 5000K i ta barwa jest w porządku. Mam jeszcze sp36 pro 4 x sst40, też bardzo fajna, ale niestety ciężka, może mniejsza od małej puszki coli, ale naprawdę dużo waży, też ma port do ładowania.

sofirn sp40 nie miałem, podobna fajna, bo służy jako czołówka i
  • Odpowiedz
mam tylko sc31 pro o barwie 5000K


@Hamza: Dzięki! Nie wiedziałem, że ten model występuje w tej barwie, zatem będę polować :)
Najbardziej mnie irytuje jak ktoś podaje parametry, a nie podają barwy. Albo piszą "chłodna biel", a potem przychodzi cudo co świeci 6500K. No kuuuurnia jakby nie mogli wyrazić się w Kelwinach.
  • Odpowiedz
@Hamza: Jest jakaś znacząca różnica jaka dioda będzie siedziała w tej C8+? Na ali jest tego sporo, ale diod w środku też widziałem przynajmniej ze 3. Może polecisz coś jeszcze w podobnych rozmiarach/cenie do chodzenia z psem. Nie musi mieć portu USB bo mam ładowarkę do ogniw, nawet prościej mieć drugi na zapas niż pamiętać żeby to ciągle ładować.
  • Odpowiedz
@aluskonik: od iluś miesięcy zupełnie nie śledzę rynku latarek, na FB masz grupy, Latarkowy Świat, Latarkowa, o ile pamiętam nazwy, tam na bieżąco śledzą. A ledy mogą być różne w danym modelu latarki, różnią się ilością lumenów i charakterystyką świecenia, czyli jedne ledy fajnie rozpraszają światło, a inne fajnie je skupiają w miecz świetlny jak dioda osram. Na YT znajdziesz porównania. Osram bym odradzał, bo raczej marny użytek, bo to
  • Odpowiedz