Wpis z mikrobloga

@oczami_kuca przecież ma rację. System ma zniechęcić do gromadzenia środków ponad własne potrzeby i to robi, szczególnie jeśli chodzi o dobra pierwszej potrzeby jak mieszkania. To że jakiś cwaniaczek wykupuje całe bloki i "wynajmuje" z zyskiem to jest sytuacja patologiczna.
System ma zniechęcić do gromadzenia środków ponad własne potrzeby i to robi, szczególnie jeśli chodzi o dobra pierwszej potrzeby jak mieszkania. To że jakiś cwaniaczek wykupuje całe bloki i "wynajmuje" z zyskiem to jest sytuacja patologiczna.

@Hrjk Tylko że w tym przypadku ten "cwaniaczek" to nie miliarder z setką apartamentów tylko matka, która pomimo posiadania 3 nieruchomości, na które sama zapracowała służbą w siłach powietrznych, zmuszona jest do życia z młodą córką
@oczami_kuca kupiła mieszkania za grosze lata temu, a teraz oczekuje 70% pensji od takiego wynajmującego i jak najbardziej jest to pasożytnictwo.

Ludzie zawsze muszą gdzieś mieszkać a ona to perfidnie wykorzystuje, mogła sobie kupić sztabki złota i je trzymać, ale wolała bawić się ludzkim życiem.
@oczami_kuca: W sumie to nie obchodziło by mnie to, że ktoś ma trzy mieszkania, gdyby nie obecne warunki rynku nieruchomości. Jeżeli przeciętnego człowieka stać na mieszkanie 70m2 to jak, dla mnie reszta może sobie mieć po 10 domów. Jeśli jest inaczej to trzeba rynek rozregulować i opodatkować spekulacje do punktu, w którym nie będzie opłacalne przetrzymywania pustego mieszkania przez 15 lat.
Ludzie zawsze muszą gdzieś mieszkać a ona to perfidnie wykorzystuje, mogła sobie kupić sztabki złota i je trzymać, ale wolała bawić się ludzkim życiem.


@Nacr00xx: Ludzie muszą też jeść, więc rolnicy i kucharze mają pracować za darmo?
@oczami_kuca: Sytuacja do której odnosi się wstawiony komentarz jest tak absurdalna że aż trudno mi uwierzyć w ten artykuł. Jakby przenieść kontekst na polskie podwórko to nawet się z tym zgadzam. Ktoś kto ma 3 mieszkania na wynajem i z nich żyje rzeczywiście jest pasożytem dla ludzi, którzy ich nie mają na własność. Nie wnosi taka osoba nic do społeczności, jedynie posiada towar niezbędny do życia. Może jak tak dłużej to
@oczami_kuca tak. Uważam że ktokolwiek kto kupuje sobie ileś mieszkań żeby je wynajmować to cwaniak, porównywalny do kogoś kto skupuje zapasy żywności żeby spekulować jej ceną. Czy jeśli wykupie sobie całą żywność w powiecie razem z kilkoma innymi ludźmi, a potem podniose cenę 2x to będzie to ok? Czy jednak mogę doprowadzić do biedy i głodu?

Złe w posiadaniu kilku mieszkań jest to, że nikt inny ich nie kupi. Mamy ograniczoną przestrzeń