Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W endless os 3 jest w instalatorze możliwość wyszukania języka z listy w wyszukiwarce, jest to bardzo dobry pomysł, którego zabrało na innych dystrybucjach...

Na razie tylko zgłosiłem issuse na elementary os żeby ktoś coś z tym zrobił, planowałem zaspamowac Ubuntu i Linux mint.

ALE odpisali mi że dopóki nie wybierzesz układu klawiatury nie można zagwarantować, że znaki będą poprawne, dlatego raczej nic nie będzie takiego zaimplementowane.

Ale na endless os zrobili....

1) szukam kodu instalatora endless os, na ich github nie znalazłem

2) zakładając, że oni olali ten problem, jak można sobie poradzić z tym układem klawiatury który jest wybierany dopiero po wyborze języka? Zakładając, że endless os to olał (muszę przejrzeć kod instalatora jak znajdę), co można z tym zrobić?

Bo to jest kiler opcja, ta wyszukiwarka.

Tu potrzebny jest #programowanie #programista15k #linux #gtk #hakerzy
pyroxar - W endless os 3 jest w instalatorze możliwość wyszukania języka z listy w wy...

źródło: comment_1630059414Rf9wm52Rvfaa9rNwHP1N53.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar: Nie jestem ekspertem ale się wypowiem - ale to jest głupie tłumaczenie "że dopóki nie wybierzesz układu klawiatury nie można zagwarantować, że znaki będą poprawne, dlatego raczej nic nie będzie takiego zaimplementowane."
Po prostu załadowuje się podstawowy układ US jak napisał kolega wyżej i nie ma problemu. Te 100 użytkowników na świecie co używa Dvoraka czy AZERTY będzie miało nieprawidłowe inputy, lecz powiedziałbym, że to jest lepsze niż brak
  • Odpowiedz
@pyroxar: Linux Mint Cinnamon też ma wyszukiwanie wpisując. Nie ma pola do wyszukiwania. Wystarczy samo rozpoczęcie pisania i pojawia sie okno wyszukiwania, a lista przewija się do języka/państwa/fragmentu słowa jaki wpisałeś
  • Odpowiedz