Wpis z mikrobloga

#misjagrecja

Dzień 2 godzina 17:00 czasu lokalnego

o godzinie 6:00 zakonczylismy sluzbe i udalismy sie do bazy. Noc przebiegla spokojnie, teren pozaru byl nadzorowany z oddali przez lorentki, nie wystapily nowe ogniska na wypalonym terenie. Noc byla bardzo ciepla i fajnie bylo spedzic ja pod golym niebem Zmiana przyjmujaca podmienia nas na stanowiskach, a my mielismy docelowo czas do godziny 18 na odpoczynek - zachowujac ciagly stan gotowosci do wyjazdu w razie takiej koniecznosci. Zdjecie czekajacych zespolow zmieniajacych nas nad ranem w komentarzu. Po powrocie do bazy kazdy zastep musial przejsc przez odprawe (zglosic ewentualne uwagi) oraz przez lekarza i krotki wywiad medyczny. Te punkty sa powtarzane dla kazdego zastepu wracajacego z akcji przez caly okres misji. Kolejna sluzbe zaczynamy o godzinie 18:00 czasu lokalnego, zadania i dyspozycje beda omawiane na zbiorce

Teraz wzmianka o relacjach polsko-greckich na miejscu dzialan, o ktore tez bylem pytany:
Stacjonujemy w miejsscowosci Vilia Attica, ktora oddalona jest okolo 50km od Aten. Na twarzach kazego mieszkanca widzacych nas w mundurach pojawia sie usmiech! (ʘʘ) Machają i pozdrawiaja za kazdym razem! Jeden mieszkaniec jezdzac autem dosc blisko naszych dzialan, zrobil okolo 10 kursow i mijajac nas kazdorazowo usmiechal sie i krzyczal cos pociesznie po grecku. Kolejny przywiozl nam banany i inne soczyste owoce. Nastepny poczestowal jakimis cukierkami.
Greccy strazacy (wraz z dowodca) wymieniaja sie z naszymi emblematami na mundurach i oni noszą nasze (z orzelkiem) a my ich. Piekny gest!
Z komunikacja miedzy nami nie ma zadnego problemu, w sposob zadowalajacy rozmawiaja w jezyku angielskim.
Nasze dowodzenie posiada tez strazaka-tlumacza, ktory dziala w sztabie. Z naszej strony wszystko gra tu jak w zegarku.

Zdjecie ktore dodalem przedstawia sprzet indywidualny, w ktory zostalismy wyposazeni w swoich jednostkach na wyjazd do Grecji. W jego sklad wchodza koszulki termoaktywne, kremy z filtrem 50+, rekawice lekkie, kubek termiczny, zestaw sztucow i półmaske do ochrony drog oddechowych z kompletem filtrow, ktore sa wielorazowe. Potrafi sprawnie zastapic pelny aparat powietrzny, w ktorym praca robi sie 4x ciezsza - a w takich warunkach moze prowadzic do przegrzania organizmu i szybkiego wycienczenia nawet przy lekkiej pracy. Na zdjeciu znajduje sie rowniez emblemat do umundurowania, ktory dostaje kazdy dzialajacy poza granicami kraju. Oprocz tego duzy worek bagazowy (zdj) i spiwor

Za godzine rozpoczynamy drugą na tym wyjezdzie zmiane ktora trwac bedzie przez 12 godzin

#strazpozarna #grecja #polska #europa #nato #psp #pracbaza
Pobierz ralg - #misjagrecja 

Dzień 2 godzina 17:00 czasu lokalnego

o godzinie 6:00 zakonczy...
źródło: comment_16298141580cw4w6CSBaZWiEAr4qeqPY.jpg
  • 74
@ralg: Brawo panowie! Kiedyś strażacy uratowali mnie z pożaru budynku, później odwiedzili w szpitalu, to było mega miłe ( ͡° ͜ʖ ͡°). Od tamtego czasu mam do Was ogromny szacunek i nawet chciałem zostać strażakiem, ale złamanie ręki w 2 miejscach skutecznie mi uniemożliwiło przygotowanie się do testów sprawnościowych (które lekkie nie są). Szacunek za profesjonalizm, życzę jak najlepszych rezultatów akcji i bezpiecznego powrotu do rodzin całej
@ralg: Maseczka pierwsza klasa. Używam takiej jako lakiernik proszkowy. Filtr główny wytrzymuje ok 120h przy malowaniu u mnie. Ale jak dostałeś takie cienkie białe, wymieniaj co 2-3 dni max. Są to filtry wstępne które mają za zadanie zatrzymać większe cząsteczki by nie zatykały filtra głównego. Ten dziwny zapach "nowości" znika po kilku h wietrzenia filtra.
Poza tym o7 mirek :)
BTW. Jak się życzy szczęścia strażakom ? :P