Wpis z mikrobloga

  • 2192
#misjagrecja

Dzień 2 godzina 17:00 czasu lokalnego

o godzinie 6:00 zakonczylismy sluzbe i udalismy sie do bazy. Noc przebiegla spokojnie, teren pozaru byl nadzorowany z oddali przez lorentki, nie wystapily nowe ogniska na wypalonym terenie. Noc byla bardzo ciepla i fajnie bylo spedzic ja pod golym niebem Zmiana przyjmujaca podmienia nas na stanowiskach, a my mielismy docelowo czas do godziny 18 na odpoczynek - zachowujac ciagly stan gotowosci do wyjazdu w razie takiej koniecznosci. Zdjecie czekajacych zespolow zmieniajacych nas nad ranem w komentarzu. Po powrocie do bazy kazdy zastep musial przejsc przez odprawe (zglosic ewentualne uwagi) oraz przez lekarza i krotki wywiad medyczny. Te punkty sa powtarzane dla kazdego zastepu wracajacego z akcji przez caly okres misji. Kolejna sluzbe zaczynamy o godzinie 18:00 czasu lokalnego, zadania i dyspozycje beda omawiane na zbiorce

Teraz wzmianka o relacjach polsko-greckich na miejscu dzialan, o ktore tez bylem pytany:
Stacjonujemy w miejsscowosci Vilia Attica, ktora oddalona jest okolo 50km od Aten. Na twarzach kazego mieszkanca widzacych nas w mundurach pojawia sie usmiech! (ʘʘ) Machają i pozdrawiaja za kazdym razem! Jeden mieszkaniec jezdzac autem dosc blisko naszych dzialan, zrobil okolo 10 kursow i mijajac nas kazdorazowo usmiechal sie i krzyczal cos pociesznie po grecku. Kolejny przywiozl nam banany i inne soczyste owoce. Nastepny poczestowal jakimis cukierkami.
Greccy strazacy (wraz z dowodca) wymieniaja sie z naszymi emblematami na mundurach i oni noszą nasze (z orzelkiem) a my ich. Piekny gest!
Z komunikacja miedzy nami nie ma zadnego problemu, w sposob zadowalajacy rozmawiaja w jezyku angielskim.
Nasze dowodzenie posiada tez strazaka-tlumacza, ktory dziala w sztabie. Z naszej strony wszystko gra tu jak w zegarku.

Zdjecie ktore dodalem przedstawia sprzet indywidualny, w ktory zostalismy wyposazeni w swoich jednostkach na wyjazd do Grecji. W jego sklad wchodza koszulki termoaktywne, kremy z filtrem 50+, rekawice lekkie, kubek termiczny, zestaw sztucow i półmaske do ochrony drog oddechowych z kompletem filtrow, ktore sa wielorazowe. Potrafi sprawnie zastapic pelny aparat powietrzny, w ktorym praca robi sie 4x ciezsza - a w takich warunkach moze prowadzic do przegrzania organizmu i szybkiego wycienczenia nawet przy lekkiej pracy. Na zdjeciu znajduje sie rowniez emblemat do umundurowania, ktory dostaje kazdy dzialajacy poza granicami kraju. Oprocz tego duzy worek bagazowy (zdj) i spiwor

Za godzine rozpoczynamy drugą na tym wyjezdzie zmiane ktora trwac bedzie przez 12 godzin

#strazpozarna #grecja #polska #europa #nato #psp #pracbaza
ralg - #misjagrecja 

Dzień 2 godzina 17:00 czasu lokalnego

o godzinie 6:00 zakonczy...

źródło: comment_16298141580cw4w6CSBaZWiEAr4qeqPY.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@ralg: powinni wam dać kamizelki chłodzące np od techniche. Zgłoś do kwatermistrza czy jak to u Was w PSP się nazywa to stanowisko.

Zalewasz je zimna wodą i zakładasz na ubranie. Wg producenta nie moczą ubrań.
  • Odpowiedz
@ralg: trzymam za was kciuki i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się bez komplikacji. spoczywa na was większa odpowiedzialność niż "tylko" zgaszenie pożaru. żadne spoty reklamowe czy wydarzenia sportowe nie mogą nam przynieść takiej rozpoznawalności za granicą jak właśnie pomoc humanitarna, a w tym jesteśmy całkiem dobrzy.
  • Odpowiedz
@ralg aż się miło czyta, że wszystko działa jak w zegarku. Gdyby całe państwo było tak zorganizowane jak Wy! Z tymi emblematami też fajna historia! Jaram się ta relacja jak bym sam tam był () piona!
  • Odpowiedz
@ralg: Brawo panowie! Kiedyś strażacy uratowali mnie z pożaru budynku, później odwiedzili w szpitalu, to było mega miłe ( ͡° ͜ʖ ͡°). Od tamtego czasu mam do Was ogromny szacunek i nawet chciałem zostać strażakiem, ale złamanie ręki w 2 miejscach skutecznie mi uniemożliwiło przygotowanie się do testów sprawnościowych (które lekkie nie są). Szacunek za profesjonalizm, życzę jak najlepszych rezultatów akcji i bezpiecznego powrotu do rodzin
  • Odpowiedz
@ralg: Maseczka pierwsza klasa. Używam takiej jako lakiernik proszkowy. Filtr główny wytrzymuje ok 120h przy malowaniu u mnie. Ale jak dostałeś takie cienkie białe, wymieniaj co 2-3 dni max. Są to filtry wstępne które mają za zadanie zatrzymać większe cząsteczki by nie zatykały filtra głównego. Ten dziwny zapach "nowości" znika po kilku h wietrzenia filtra.
Poza tym o7 mirek :)
BTW. Jak się życzy szczęścia strażakom ? :P
  • Odpowiedz