Wpis z mikrobloga

@LZBNZ Informujesz dowódcę i on już decyduje co i kto i jak. Ogólnie, sam nie masz prawa wejść do celi w porze nocnej. I nie ma opcji żebyś był w służbie sam. Sam w oddziale tak, ale to po kilku latach służby, ale w nocy na terenie jednostki jest co najmniej kilku funkcjonariuszy.
Nie miałem nieprzyjemności z tego tytułu. Raczej ludzie są obojętni chyba że masz jakiś patusów w znajomych.

6-18

Dobrze
@LZBNZ: dziś miałem test wiedzy i 'zwiedzanie' Aresztu Śledczego. Około 3h spędzone w pudle :) wydaje się być dość skomplikowana praca, wymagająca czasu na ogarnięcie wszystkich wejść, wyjść, budynków, pomieszczeń. Specyficzny zapach tam panuje, a więźniowie wydawali się bardzo grzeczni(akurat pora obiadowa była), zajrzałem przez wizjery to smacznie zajadali albo czytali książki.
@absoladoo: na rozmowę kwalifikacyjną potrzebuje nauczyć się, bądź wiedzieć podstawową rzecz, mianowicie JAKIE SĄ ZADANIA PRACOWNIKA DZIAŁU OCHRONY.
@dominik-gebicz Trochę takie pytanie o niczym bo jako funkcjonariusz działu ochrony możesz trafić na bardzo różne stanowiska. Pobieranie, odprowadzanie, dozorowanie osadzonych, kontrola zachowania, kontrola ruchu, sprawdzanie stanu liczbowego, obserwowanie zachowania, robienie kontroli osobistej i pobieznej, patrolowanie wyznaczonego rejonu, obserwowanie zachowania osadzonych przy użyciu monitoringu, sprawdzanie stanu zabezpieczeń, dozorowanie widzeń
@absoladoo: pierwsze wrażenie nie było zle, było nas kilku kandydatów zostaliśmy oprowadzani po zakaldzie i pokrótce wyjaśnione z czym to się je, narazie jestem pozytywnie nastawiony bo motywują mnie zarobki zobaczymy jak to bd dalej teraz czekam na telefon i rozmowę kwalifikacyjną mam nadzieję że się odezwa, jestem też ciekawy jak bd wyglądała sprawa tatuażu bo mam na prawej ręce a czytałem że się trochę pozmieniało i nie zwracają już na
@absoladoo: @dominik-gebicz: Mam jeszcze pytanie takie odnośnie funkcjonowania na co dzień. Jedziesz do pracy, masz zmianę np. na 6:00 do 18:00. Przyjeżdżasz sobie jak do zwykłej pracy o tej 5:50? Czy dużo szybciej? Rozumiem że trzeba się przebrać - mundury szyją na wymiar? Wtedy dowódca wyznacza gdzie masz iść czy jak to wygląda? Czy na stanowisku jesteś przeważnie sam czy w kilka lub dwie osoby? Chodzi też o to by
@Bakardi: @absoladoo: @dominik-gebicz:
Dzięki bakardi za ten plan treningowy - czyli to co czytałem w necie to prawda. Ta "gibkość" to będzie moje najsłabsze ogniwo XD Jak dostanę 1 na tym to chyba nic skoro z innych dyscyplin uzbieram sporo punktów?

Chłopaki oznaczam was znów bo znalazłem wpis który między innymi skutecznie zniechęcił mnie do udziału w rekrutacji XD Możecie się jakoś odnieść do tego wpisu? Zniechęcił mnie a
@LZBNZ Zmiana niby jest 6-18, ale masz za to wpisane 12,5 godziny. Kilka minut przed 6 jest odprawa, na której już musisz być w mundurze i o 6 jest już apel.
Mundurów jest milion rozmiarów i na pewno dostaniesz na swój wymiar.
Na stanowisku jesteś przeważnie sam, ale rzadko będziesz się nudzić. Oddziałowy pogada sobie z wychowawcą, psychologiem, doprowadzającym, ale bycie oddziałowym na początku Ci nie grozi. Będziesz raczej doprowadzającym, który przemierza
@LZBNZ: @Bakardi: @absoladoo:
Ja po pierwszej rozmowie z funkcjonariuszem, który nas oprowadzał i trochę uchylał rąbka tej służby jestem zainteresowany poważnie ta praca. Nie tyle co przerażają mnie więźniowie, o ile ogrom tego placu i budynków, dla mnie wszystko wygląda tak samo i nie wiem jak miałbym znaleźć chociażby lekarza XD miejsce jest specyficzne aczkolwiek funkcjonariusze byli uśmiechnięci, powiem więcej, wydawali się bardzo zadowoleni, że są nowe osoby chętne
@LZBNZ: a co do tego wpisu, czytałem go właśnie gdy szykowałem się na rekrutację. Ciężko mi się odnieść, na forach i wszędzie piszą, że SW to jeden wielki syf, ale jak to powiedział jeden funkcjonariusz 'idzie ku lepszemu'. Pani z kadr uprzedziła, że nadgodziny są, telefony na wolnym też są i żeby poważnie przemyśleć swoją dyspozycyjność...