Wpis z mikrobloga

Czas pracy tyle co etat, dbają żeby nie było nadgodzin. System pracy jednozmianowy, ale niekoniecznie od poniedziałku do piątku, czasem trzeba przyjść w weekend, a w tygodniu nie zawsze wyjdziesz po 8h. Druga opcja to system wielozmianowy, jednego dnia idziesz na 12h od rana, następnego na 12h na noc, potem 48h wolne. Może się zdarzyć, że będzie trzeba przyjść w dzień wolny, wtedy dostaniesz jakąś "swoją" służbę wolną. Trzeba odbierać telefon i
@absoladoo: Jak wejdę na stanowisko "Strażnik działu ochrony" to później będę mógł przenieść się gdzie indziej? W ogłoszeniu obecnym piszą że 3703zł brutto - trochę mało, dlatego ciekawi mnie jak wygląda rozwój i awanse w takiej jednostce. Ogólnie chciałem iść na studia z resocjalizacji ale właśnie otworzyli rekrutacje na strażników działu ochrony i zastanawiam się czy już nie składać papierów. Mam 27 lat i chcę porzucić pracę w korpo i zająć
@LZBNZ Niby będziesz mógł się przenieść, ale będzie ciężko. Im więcej wakatów w dziale ochrony tym ciężej. No i muszą być wakaty tam gdzie chcesz iść, kierownik, dyrektor muszą się zgodzić. Studia nic ci nie dadzą. To znaczy niby będziesz mieć kwalifikacje na inne stanowisko, ale będzie wielu innych kandydatów z lepszym wykształceniem i dłuższym stażem służby na to stanowisko. Można dostać się do SW od razu na stanowisko wychowawcy lub psychologa,
@Bakardi miałem taki zamiar jakiś czas temu ale chwilowo porzuciłem tę myśl bo skutecznie mnie wiele osób zniechęciło. Nadal o tym myślę ale odrzucają mnie ploty o wymuszaniu dodatkowych służb i i nie otrzymywaniu za nie urlopu z powodu niby braku ludzi do pracy...
@LZBNZ: dlaczego porzuciłeś tę myśl jeżeli można wiedzieć ? Ja aplikowałem jakiś czas temu, wczoraj dzwonili że mam dziś o 11 wpaść zobaczyć co i jak to wygląda, to nie jest jeszcze rozmowa kwalifikacyjna tylko zobaczenie poprostu z czym to się je
@LZBNZ: AA dobra napisałeś czemu porzuciłeś ten pomysł, nie wiem jak to z tymi służbami jest, ale ludzi brakuje do pracy bo też to słyszałem dlatego są duże szanse że się można dostać kim zdanie, państwowa robota to państwowa nie u prywaciarza
@Bakardi: Hej miras jak wrócisz z "oględzin" to daj mi znać jak to wygląda, okej? Możemy nawet podyskutować na priv. Wciąż myślę o tej pracy bo mam dość tego korposzczurowania, a jestem wysokim silnym chłopem i myślę że bym się tam sprawdził.

Daj znać bo jestem bardzo ciekaw. :) System pracy itd. Może nawet okaże się że będziemy w przyszłości współpracownikami xD
@absoladoo system pracy - pracujesz 12h i 24 masz wolne czy jak to wygląda? Czy często zdarza się że idziesz codziennie na 12h służby i ni #!$%@? wolnego nie dadzą bo "brak ludzi"? Wynagrodzenie 4130 brutto na start czy już więcej? Bo to dość nędzne wynagrodzenie i tłumaczy czemu tak mało chętnych.

Czy rzeczywiście często się wieszają, czy w pracy na nocce nawet nie można wyciągnąć telefonu z kieszeni i trzeba się
@LZBNZ: Sa dwa systemy pracy. "ósemkowy" i "dwunastki". W tym pierwszym w założeniu przychodzisz od pon do pt po 8h od rana choć nie jest wykluczone, że dostaniesz wolne w tygodniu, a bedziesz musiał przyjść na 12h, w weekend bo odbywają się widzenia, zostać po godzinach. Ogólnie zaczynasz od ósemek, w większości zakładów praca "w zmianie" to przywilej i trzeba być ogarniętym żeby dowódca chciał cię wziąć do swojej zmiany. W
@absoladoo: Co jeśli jakis głąb zacznie #!$%@?ć głową wścianę? Czy zdarzają się sytuacje że jestem np. sam na służbie i muszę ogarnąć jakiegoś debila z celi w pojedynkę? Chodzi tu o kwestie bezpieczeństwa itd.

Czy wytykają cię na ulicy mówiąc że jesteś "klawiszem" i miałeś z tego tytułu jakieś nieprzyjemności?
@absoladoo: "6-18, a następnego dnia 18-6 i wtedy 48h wolnego", czyli np. idę w poniedziałek na 6-18, wtedy we wtorek na 18 i schodzę w środę o 6 rano. Wtedy idę w piątek na 6 rano, schodzę o 18 i w sobotę idę na 18 i schodzę o 6 w niedzielę rano, a wtedy we wtorek na 6 rano itd... ? Czy dobrze to rozumuję? (ʘʘ)