Wpis z mikrobloga

siema mirasy

Jakiego linuxa polecacie na czteroletni laptop z 2 GB RAM'u, z procesorem intel atom i dyskiem 32 GB ?
Windows 10 jest na nim praktycznie nieużywalny, więc postanowiłem zmienić system.
Najlepiej jakby to było jakieś w #!$%@? lekkie distro, koniecznie ze środowiskiem graficznym LXDE (innego nie chcę)
Tak wiem, mogę je sobie doinstalować, ale nie chce mi się z tym #!$%@?ć i wolałbym jakiegoś gotowca.

z góry dzięki

#laptop #intel #atom #linux #kiano #lxde

#dzidowiecnawykopie
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TechnoWarrior: Do czego chciałbyś używać tego laptopa? Pytam, bo z 2 GB RAM przeglądarki ledwo działają. Na Twoim miejscu wypróbowałbym Linux Mint Xfce.
@TechnoWarrior: Byle jaki, weź najpopularniejszy typu lubuntu albo manjaro i tyle. Wielkich różnic między nimi nie ma, zależy do czego chcesz używać. Jak internet to na wszystkim będzie mulić, taki urok tych procesorów - one już schodząc z taśmy produkcyjnej były technologicznie przestarzałe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TechnoWarrior: Antix lub MX Linux. Ten drugi bazuje na pierwszym, ale jest prostszy. Obydwa są pozbawione systemd, mx posiada jego "emulację" dla programów, które bez systemd nie chcą działać. Antix po starcie zjada nieco ponad 100MB pamięci, MX coś ponad 200-300. Niedawno testowałem obydwa na jakimś netbooku z atomem i również 2GB pamięci, jakoś to działa, przynajmniej do momentu uruchomienia przeglądarki...

Ostatnio oglądałam jakiś kanał na YouTube, chyba saper elektrozłomiarz, czy