Wpis z mikrobloga

Mirki mieszkanie 55m2, chciałbym odświeżyć. Próbuje oszacować koszta.
Zacznę od ścian, ile kosztowałoby szpachlowanie ich? Czy robi się to tylko dla efektu wizualnego? Jak trudno jest to zrobić i czy dam radę sam to zrobić na obecną już ścianę? Zdecydowanie nie zamierzam kuc ścian, chce to zrobić jak najniższym skomplikowaniem i nakładem kosztów, ale chętnie coś bym sam porobił - chyba że powiecie "niech cię ręką boska broni" no ale wychodzę z założenia że wszystko jest dla ludzi. Jedno jest pewne że z majstrów mam mojego tatę, elektryka, glazurnika, remontownika, tynkownika w jednym i ja mogę robić wszystko z zapytaniem jego o zdanie (oczywiście żartuje i jeśli coś musi być zrobione profesjonalnie wezmę fachowca)
Malowanie ścian, wychodzi z jakieś 120m2 kwadratowych w przybliżeniu, jakaś masakryczna ilość. Są jakieś sposoby na zmniejszenie takiej ilości? Niby trzeba pomalować wszystko ;( na kanty ścian chce dać takie ozdobne dodatki, nie wiem jak się nazywają ale na pewno wiecie o co chodzi. Styl "deweloperski".
Na podłogę część parkiet, oraz część korytarza płytki, kuchnia myślę że płytki, sypialnia parkiet i dywaniki chyba raczej, chce żeby odkurzacz po tym jeździl bo #!$%@? się kurzy.
Łazienka jest zrobiona już, kuchnia musi być cała robiona. Kuchenkę mam, zostaje lodówka, blaty, szafki, zlew, AGD i RTV oraz meble, krzesła mam stół jakiś muszę kupić, sofę meble na ścianę w salonie, łóżko do sypialni i fotel do pokoju gdzie jest biurko. Szafy zostają. 4 drzwi dobrej jakości. Zasłony do salonu. Czy powinienem wymieniać parapety? Okna zostają. W reszcie pokoi są rolety. Szkoda ale raczej klimy nie zamontuje. Kaloryfery zostają, pomaluje może na biało czy coś i chyba są takie specjalne drewniane skrzynki które się zakłada na takie kaloryfery żeberkowe żeby estetycznie to wyglądało? Rury biegną w mieszaniu, niekiedy stukają szczególnie jest to uciążliwe w nocy w zimie, czy można coś z tym zrobić, orientuje się ktoś?
O co jeszcze trzeba zadbać przy takim projekcie który chce robić? Jakaś instalacja elektryczna, tego chyba nie trzeba zmieniać? Czy da się coś zrobić z kontaktami które są wypukłe, wystają od ściany żeby je zrobić na równi ze ścianą?
Jest gdzieś usługa żeby za małe pieniądze ślub darmo wspomóc się jakimś aranżatorem wnętrz, chyba Castorama ma coś takiego co nie?
#pytanie #remontujzwykopem #mieszkanie #diy
  • 39
@Daurita: tak więc u mnie łazienka jest zrobiona. Drzwi wejściowe niby są fajne ale są szpary pomiędzy nimi a framuga i przedostają się przez to dźwięki do środka.
No właśnie w łazience są już ładnie płytki i te stare ościeżnice z drzwiami, pytanie czy ja to teraz wymienie?
Czemu winylowa, koszty?
U mnie z AGD lodówka, czajnik i mikrofala także też nieduzo, ale łóżko i materac trzeba będzie załatwić

@stassma:
@interpenetrate można wyciąć starą ościeżnicę. Tylko trzeba dużą szlifierkę do tego mieć. Potem nakładasz regulowaną ościeżnicę na to wyciąłeś.
Jest kupa dupereli, które może nie kosztują dużo, ale za każdym razem stówka i budżet rośnie. Policz sobie jeden pokój ile cię wyniesie.
Gładzie o szpachlowanie radzę zlecić firmie. Żeby ściana była gładka trzeba mieć sprzęt i doświadczenie przede wszystkim.
W ogóle podłoga nadaje się na deski? Bo musi być równa a z
@vomalio: ale jednak przez jakiś czas ja też chcę się z tego pocieszyć nie wiem ze 2 lata xD ogólnie nie chce tego mieszkania bo ma #!$%@? akustykę wszystko się niesie po stropach wielką płyta
Tego już się nie wyteguje krótko mówiąc ¯\_(ツ)_/¯
@interpenetrate: 1. Zaszpachlować to nawet ja potrafię, więc na pewno sobie poradzisz.
2. Zmniejszyć powierzchnię ścian? No wiesz, możesz jakąś wyburzyć ;) Tylko nie nośną.
3. Nie wiem jaki odkurzacz masz na myśli. Jak coś typu roomba no to nie radzi sobie na dywanach typu shaggy (te z włosami) i tutaj taki fun fact - czarne elementy wczytuje jako przepaść, więc tego też unikaj.
4. Na początek zainwestuj w dobre agd
@not_me: dzięki więc tak, to jak taki poradnik na YT w którym wygląda to w miarę prosto ma siw do rzeczywistości? Albo ten filmik w proponowanych od expertpro?
Jaki mniej więcej będzie to koszt dla powiedzmy 40m2?

2. Nie no jak będzie się dało zaszpachlowac samemu to nie będzie trzeba zmniejszać powierzchni xD zależy zresztą co aranzatorka wnętrz wykombinuje

3. Roborock s7 jest najlepszy i odkurza dywany

4. Ale tv nie
interpenetrate - @not_me: dzięki więc tak, to jak taki poradnik na YT w którym wygląd...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpenetrate:
Ja Ci powiem że widzę różnicę jak wymieniliśmy drzwi an wygłuszone, daliśmy za nie jakieś 2,5 k chyba jeśli dobrze pamiętam, a różnica spora.
Ja bym nie wymieniała starych ościeżnic jak nasz płytki bo możesz sobie je uszkodzić. Tzn wiadomo fajnie mieć nowe drzwi plus ościeżnice ale u nas udało się podciąć drzwi na wymiar i się dopasowały do starych ościeżnic a nie było kucia ścian itd.
U nas łóżko
@interpenetrate: jak ja kocham takie wpisy i pytania xD z danych które podałeś można odpowiedzieć prosto - od 20 do 200 tys. zł (chociaż sky is the limit).

Sam podałeś ogólniki (bez chociażby metrażu pokoi), abstrakcje (jak chcesz zmniejszyć powierzchnię do malowania? możesz #!$%@?ć działówki xD) i pierdoły (skupianie się przy wycenie generalnego remontu nad #!$%@? gniazdkami), a od @interpenetrate: chcesz uzasadnienia kwoty 60k.

No ludzie no, litości.
@Mowi: zobaczysz, że obliczanie kosztów przed remontem ma się znikomo do tego ile wydasz ostatecznie. Masa wydatków wychodzi w trakcie pracy. Też niedawno zacząłem i też byłem tak sam pewny jak Ty, że się w danej kwocie wszystko zrobi
@Felix_Camora: Dokładnie, szczególnie że nie przykładam większej wagi bo chce opchnac. Dokładnie tak, już nawet pierwszych rzeczy zacząłem szukać po olx, i choć takie coś jak sofa czy coś to trzeba by kupić nowe to jakaś szafka do łazienki na pewno wyjdzie taniej. Do tego za narzędzia nie muszę płacić bo wszystko jest, a właśnie YouTube też oglądam z różnymi poradnikami