Wpis z mikrobloga

Mirki mieszkanie 55m2, chciałbym odświeżyć. Próbuje oszacować koszta.
Zacznę od ścian, ile kosztowałoby szpachlowanie ich? Czy robi się to tylko dla efektu wizualnego? Jak trudno jest to zrobić i czy dam radę sam to zrobić na obecną już ścianę? Zdecydowanie nie zamierzam kuc ścian, chce to zrobić jak najniższym skomplikowaniem i nakładem kosztów, ale chętnie coś bym sam porobił - chyba że powiecie "niech cię ręką boska broni" no ale wychodzę z założenia że wszystko jest dla ludzi. Jedno jest pewne że z majstrów mam mojego tatę, elektryka, glazurnika, remontownika, tynkownika w jednym i ja mogę robić wszystko z zapytaniem jego o zdanie (oczywiście żartuje i jeśli coś musi być zrobione profesjonalnie wezmę fachowca)
Malowanie ścian, wychodzi z jakieś 120m2 kwadratowych w przybliżeniu, jakaś masakryczna ilość. Są jakieś sposoby na zmniejszenie takiej ilości? Niby trzeba pomalować wszystko ;( na kanty ścian chce dać takie ozdobne dodatki, nie wiem jak się nazywają ale na pewno wiecie o co chodzi. Styl "deweloperski".
Na podłogę część parkiet, oraz część korytarza płytki, kuchnia myślę że płytki, sypialnia parkiet i dywaniki chyba raczej, chce żeby odkurzacz po tym jeździl bo #!$%@? się kurzy.
Łazienka jest zrobiona już, kuchnia musi być cała robiona. Kuchenkę mam, zostaje lodówka, blaty, szafki, zlew, AGD i RTV oraz meble, krzesła mam stół jakiś muszę kupić, sofę meble na ścianę w salonie, łóżko do sypialni i fotel do pokoju gdzie jest biurko. Szafy zostają. 4 drzwi dobrej jakości. Zasłony do salonu. Czy powinienem wymieniać parapety? Okna zostają. W reszcie pokoi są rolety. Szkoda ale raczej klimy nie zamontuje. Kaloryfery zostają, pomaluje może na biało czy coś i chyba są takie specjalne drewniane skrzynki które się zakłada na takie kaloryfery żeberkowe żeby estetycznie to wyglądało? Rury biegną w mieszaniu, niekiedy stukają szczególnie jest to uciążliwe w nocy w zimie, czy można coś z tym zrobić, orientuje się ktoś?
O co jeszcze trzeba zadbać przy takim projekcie który chce robić? Jakaś instalacja elektryczna, tego chyba nie trzeba zmieniać? Czy da się coś zrobić z kontaktami które są wypukłe, wystają od ściany żeby je zrobić na równi ze ścianą?
Jest gdzieś usługa żeby za małe pieniądze ślub darmo wspomóc się jakimś aranżatorem wnętrz, chyba Castorama ma coś takiego co nie?
#pytanie #remontujzwykopem #mieszkanie #diy
  • 39
@dzazzio: nie ma opcji, znajomy robił podobny metraż i przy generalce, totalnie od kucia ścian i wymiany całej elektryki do na gotowi z pełnym umeblowaniem wyszło go 100k, ja chciałem to zrobić własnymi siłami w kwocie do 20k. Drzwi wezmę ładne ale z promocji na pewno nie za 2k za sztukę pogięło cię xD
Lodówka kosztuje 2k, tv nie oglądam, inne sprzęty mam, no może mikrofale nową, czajnik, garnki itp z
Drzwi wezmę ładne ale z promocji na pewno nie za 2k za sztukę pogięło cię xD


@interpenetrate: No to żebyś się nie zdziwił... Ludzie się naoglądają w marketach skrzydeł za 200-500 zł, a dopiero przy zakupie się okazuje, że ościeżnica 1000 zł, montaż 250 zł i klamka z wkładką kolejne 200 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1500 zł za drzwi to tanio. Jeżeli przez "ładne" rozumiesz bezprzylgowe,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@interpenetrate: pytanie jest z czapy to i odpowiedzi masz z czapy. Czy robić instalację Ci nikt nie powie, nie widząc co masz.

Zawsze się mówi że 1000zl za metr, czyli około 55 000 zrobisz (chociaż przy obecnych skokach cen już podobno bardziej 1500). Z tym, że to z ekipą.

Jak masz czas i chęci do roboty, oraz na szukanie okazji i promocji po sklepach to przy dobrym układzie zrobisz pewnie i
@ryhu: tak, na pewno nie zatrudnię ekipy dlatego że też terminy nie, chce zrobić przez zimę, malowanie teraz meblowanie potem.
Hmm to włókno ciekawe sprawdzę. Tapeta czy korek odpadają.
A to nie wiem jakie to dobre drzwi, no normalne prawdziwe drewno. Czyli za kilka słów pewnie (no żeby tłumiły)
@interpenetrate: Właśnie dlatego niestety remonty są podchwytliwe dla ludzi bez doświadczenia, bo jest dużo rzeczy, o których łatwo zapomnieć, a których cena niestety już zapomnieć o sobie nie da...

Życzę by poszło gładko. Na wszelki wypadek lepiej jednak przygotować sobie więcej niż mniej pieniędzy i zakładać pesymistyczne opcje w budżecie + margines 10% na to, o czym się nie pomyślało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpenetrate: my w zeszłym roku za remont własnymi siłami wraz z łazienką zapłaciliśmy jakieś 35k za ten sam metraż. Łazienka to jakieś 12k wyszło. Z grubych rzeczy poza łazienką wymienialiśmy drzwi wejściowe. Drzwi w środku kupiliśmy z Leroy za 250 zł chyba (plus klamki coś dolicz), zamontowaliśmy na stare ościeżnice które tylko pomalowaliśmy. Podłogę mamy winylową w połowie mieszkania. Nie ruszaliśmy kuchni poza dokupieniem ostatnio stołu i szafki, więc koszt nie