Wpis z mikrobloga

Trochę osób do mnie pisze z pytaniem o #hexo to śpieszę żeby was uspokoić i wyjaśnić co się dzieje.

Po 1: Ostatnie spadki od kilku tygodni/miesięcy są uwarunkowane tym że Hexo ma niską sprzedaż w stosunku do wydatków.

Po 2: W kwietniu 2021 ich dług wynosił 32 M dolarów kanadyjskich a gotówki mieli w tym samym czasie 81 M dolarów kanadyjskich. Co znaczy że na czysto mieli gotówki 49 M $CA

Po 3: W tym roku HEXO kupiło:
a) Zakład produkcyjny w Kolorado tym samym wchodząc na rynek USA
b) Firmę Redecan, największego producenta i dystrubutora marychy w Kanadzie
c) Firmę 48North, czyli Kkolejnego producenta marychy w Kanadzie
d) Firmę Zenabis, producent marychy medycznej
e) Otworzyło filię w Stanach, potwierdzając swoje wejście na rynek US

Po 4: Znowu analiza zadłużenia a raczej to że brak zadłużenia. Dl;dr - jest dobrze

Po 5: po tych wszystkich przejęciach Hexo staje się w tym roku największym producentem wszelakiej marychy w Kanadzie; mają najwięcej pól, najwięcej klientów, najlepszą dystrybucję, największy rozgłos. Wchodząc w USA automatycznie też staną się największym graczem na tym rynku.

Po 6: dzisiejszy spadek (26% na ten moment) jest spowodowany tym, że zostały wypuszczone nowe akcje specjalnie dla dwóch funduszy inwestycyjnych: A.G.P./Alliance Global Partners and Cantor Fitzgerald Canada Corporation. Chciałbym przypomnieć że takie fundy nie inwestują tak z dupy po prostu żeby stracić pieniądze xD

------------------------------------
Reasumując
------------------------------------
W tym roku fiskalnym Hexo idzie na wykresie w dół. W przyszłym roku spodziewany jest spory wzrost, nawet do 9 dolców/share. Nie patrzyłem na giełdę od 2 dni bo jestem w ostatnio bardzo zajęty ale się nie przejmuję tymi spadkami bo nie mam zamiaru sprzedawać ze stratą w obliczu takich okoliczności. Mam nadzieję że nie sprzedajecie w samym dołku zgodnie z belką na tagu i że wytrzymacie te kilka lub kilkanaście miesięcy aż będziecie te +100% na plusie ;)
Ja osobiście planuję dokupić po wynikach za Q3, kupiłbym dzisiaj już ale nie mam wolnych środków u brokera.

Pozdro mordkii pamiętajcie żeby nie dać się wygrzmocić przez grubasów!!

#gielda #hexo #meczennicyhexo
  • 3