Wpis z mikrobloga

Mnie to właśnie dlatego #!$%@?, bo jest nakaz a nikt go nie respektuje. Do tego stopnia, ze jedziesz za #!$%@? 5km/h bo nie możesz wyprzedzić bo z naprzeciwka ciąg aut.


Ty widzisz tylko to, że „obok jest DDR”, a rowerzysta widzi wysoki chodnik, przez który nie przefrunie, zjazd z DDR za jakieś 300m, więc po jaki penis ma w ogóle wjeżdżać, albo nawet nie wie, że jest DDR, bo dopiero skręcił z
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Ddr są naprawdę dobre, świeżo zrobione (niektóre ledwo oddane do użytku), z płaska, nie fazowana kostka.
Dodam, ze mowie o niedzielnych rowerzystach, którzy nie jeżdżą. Bo ci, w obcisłych strojach w rowerach za 20k+ to u mnie chyba by predzej rower na barkach nieśli nich hańbili go jeżdżeniem po ddr.
  • Odpowiedz
Kodeks kodeksem, ale zdrowy rozsądek powinien zawsze być pierwszy.


@szwelx: to trzeba ten zdrowy rozsądek najpierw mieć. Na „praktycznie pusty chodnik” może wbiec kaszojad (choćby ze sklepu, zza rogu budynku), a ty nic z tym nie zrobisz, bo nie wyhamujesz rowerka na czas, choćbyś dęba stanął.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Zielonykubek: Osobiście bym popierał karanie rowerzystów którzy mają w dupie innych i cisną po chodniku gdy spokojnie mogliby ścieżką ale policja nie będzie tracić czasu na takich tylko tradycyjnie będzie się dopieprzać do miejsc gdzie nie ma jak inaczej jechać po ludzku.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: raz dostałem mandat za przejście na czerwonym świetle przez torowisko tramwajowe.

Przejście, gdzie tramwaje jadą 10 km/h, bardzo dobra widocznosc. Panowie policjanci stali na światłach, ale mnie wypatrzyli. Dodatkowo zablokowali jeden z dwóch pasów na ruchliwej drodze stając 10 metrów za przejściem dla pieszych na tejże drodze, aby przeprowadzić procedura wręczenia mandatu. XD

Pracowałem przy tym skrzyżowaniu, więc wiem, że 80% osób przechodzi na czerwonym, a łapanek praktycznie nie było.
  • Odpowiedz
Ddr są naprawdę dobre, świeżo zrobione (niektóre ledwo oddane do użytku),


Dobre, bo prowadzą z A do B, mają wiele wjazdów i zjazdów i są oznakowane tak, że rowerzysta łatwo je znajdzie, a potem bez problemu się na nie włączy?

Czy tylko z poziomu jezdni wyglądają ślicznie i nowo?

z płaska, nie fazowana kostka.


I już marnotrastwo. Po jaką cholerę w ogóle stosują kostkę na pasach DDR? To są twoje pieniądze, ktoś
  • Odpowiedz
po co wolasz? Mamusie zawolaj


@huntforfur: Twoja siedzi pod stołem nie musze wołać. Wczoraj z innym dzbanem pisałeś o tym:

za jazdę po chodniku rowerem można 500zł wyłapać do Policji

takie bajeczki to sobie wmamiaj dzieciom albo kolegom.
  • Odpowiedz
#!$%@? się do jazdy po chodniku na drodze ze zdjęcia jest trochę nie na miejscu. Ja rozumiem przepisy, ale:

- chodnik jest pusty


@Najmilszy_Maf1oso: to takie tłumaczenie jak każdy #!$%@?: przecież jest pusto, to co mam się wlec 50...
  • Odpowiedz
@wykopyrek: w miastach stosują kostke, między miastami asfalt. Kiedyś się nad tym zastanawiałem i wg mnie jest to podyktowane tym, że jest dużo wjazdów do domów i z asfaltu by to było niewykonalne (bo jest lokalne obniżenie)

DDR są naprawdę prawidłowo zrobione. Sam po nich jeżdżę i naprawdę są w porządku. Nie ma się czego przyczepić.

Co do ostatniego akapitu - postaram się zrobić Ci zdjęcia. Naprawdę zdziwłbyś się. Ja tego
  • Odpowiedz
w miastach stosują kostke,


W tych miastach, gdzie kradną publiczne pieniądze. W miastach, gdzie robią dobrą robotę, pasy DDR są asfaltowe.

między miastami asfalt. Kiedyś się nad tym zastanawiałem i wg mnie jest to podyktowane tym, że jest dużo wjazdów do domów i z asfaltu by to było niewykonalne (bo jest lokalne obniżenie)


„Lokalne obniżenie” na DDR to kolejna fuszera za publiczne pieniądze.
Wiesz, że najtaniej jest po prostu zwężyć chodnik, poszerzyć
  • Odpowiedz
ale nie zrobisz pasa rowerowego w drodze asfaltowej, jak szerokość drogi nie pozwala. Duża część tych ścieżek jest w istniejących wsiach/miastach, gdzie nie ma dodatkowego 1,5m na ścieżkę asfaltową. Pozawężali nawet drogi, żeby poszerzyć chodnik+DDR. Więc w tym wypadku wg mnie nie da się zrobić inaczej niż kostki z lokalnymi obniżeniami.

Ciągle zakładasz, że ja mówię o sytuacji jakbyś we Wrocławiu jechać rowerem. Ja mówie o sytuacji (u mnie), gdzie psy dupami
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: prawilnie przypominam, że Janusz, który zabił 3 osoby #!$%@?ł do lasu i dzielni policjanci do dziś nie potrafią go znaleźć.
Widać mają ważniejsze rzeczy do roboty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz