Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek jak zwykle w takich wątkach wojenki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Naprawdę się dziwicie, że rowerzysta woli jechać chodnikiem niż dwupasmówką po której jeżdżą TIRy i od czasu do czasu trafi się jakiś dzban, który będzie na rowerzystę trąbił (pomimo tego że obok jest chodnik, a nie DDR), bo w przypadku większego zatłoczenia lewego pasa nie jest w stanie go szybciej wyprzedzić.

Takie sytuacje (dzbany nieznające przepisów i trąbiące abym wypier***** na chodnik) zdarzały mi się wielokrotnie, dlatego wolę chodnik jeśli miałbym alternatywnie jechać drogą o większym natężeniu i
  • Odpowiedz
@terwer358: Kolejny co nie ma prawa jazdy, rowerem tylko i wyłącznie po chodniku! Ulica jest dla samochodów, widać ze Ci się nie trafił nigdy szosowy świr jadący środkiem drogi albo ktoś jadący ledwo co na damce. Sam często jeżdżę rowerem i tylko po chodniku
  • Odpowiedz
@terwer358: z pewnością rowerzysta który zachowuje ostrożność, rozsądek i rozumie że pieszy ma tam pierwszeństwo jest mniejszym zagrożeniem dla pieszego, niż dla rowerzysty ważący kilkadziesiąt ton tir który może z niego zrobić mielonkę, bo przy dużym natężeniu ruchu nie ma możliwości go wyprzedzić. Nie należy generalizować.
  • Odpowiedz
z pewnością rowerzysta który zachowuje ostrożność, rozsądek i rozumie że pieszy ma tam pierwszeństwo jest mniejszym zagrożeniem dla pieszego, niż dla rowerzysty ważący kilkadziesiąt ton tir który może z niego zrobić mielonkę, bo przy dużym natężeniu ruchu nie ma możliwości go wyprzedzić. Nie należy generalizować.


@deki: tir, który zachowuje rozsądek, ostrożność i rozumie przepisy, do których się stosuje też nie stanowi zagrożenia.
Jedziesz jezdnią i kropka.
  • Odpowiedz
wielu ludzi ciągle boi się jeździć po drogach

O ile ktoś nie robi głupich rzeczy i jedzie spokojnie to nie widzę problemu


@Najmilszy_Maf1oso: co mnie to obchodzi co ty widzisz? Zaraz zacznsz bonić innych występków a skończysz na tym że mozna przejeżdżać przez skrzyżowanie na czerwonym jak tysiące pedalarzy dziennie robi.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: tak, będę jeździł jezdnią po drogach szybszego ruchu, pomimo że tir już kilka razy próbował mnie zepchnąć z jezdni ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeździłeś kiedyś rowerem Fordońską czy Jagiellońską?
  • Odpowiedz