Wpis z mikrobloga

zrobiony technologią instant


@niecodziennyszczon: nie ma takiej technologii robienia makaronu xD
Makaron ryżowy jest cienki, wystarczy zalać wrzątkiem i będzie. Zwykły jajeczny makaron nitki też nie musi być gotowany, wystarczy jak się go zaleje
@Limonene: A nie wiem jak się ta technologia fachowo nazywa, w każdym razie chodzi mi o makaron do zupek chińskich, który jest podobno niezdrowym syfem (choć ja np. go lubię jeśli chodzi o smak). Natomiast co do zwykłego makaronu, no wiem, że można tylko zalać, tylko wtedy będzie niedogotowany ¯\_(ツ)_/¯
@zniszczarka: Pytam, bo zastanawiam się ostatnio czy np. to nie byłaby dobra opcja na szybkie, ale smaczne zapchajżarcie na taki wild-hikkingowy wypad w góry, na który bierze się kuchenkę i trochę swojego prowiantu, a to wydaje się dobre jeśli chodzi o szybkość przyrządzenia w stosunku do zwykłego makaronu.
@zniszczarka: makaron ryżowy nie pochłania sosu? Z kim ja tu siedzę xD. Po prostu zalewasz go 100 stopniami i robi ci się klucha - wypiję wszystko co miał wypic. Makaron ryżowy to jeden z najbardziej chłonnych makaronów. Zrób go al Deante i dodaj do sosu, zostaw na 30 minut to będziesz wpierdzielał makaron o smaku sosu bez sosu xD @niecodziennyszczon: makaron ryżowy z real Thai możesz zalać zimną wodą (około