Wpis z mikrobloga

#niemcy #klimat #ekologia #zmianyklimatu

17. marca 1995. roku w wieczornym wydaniu niemieckiego Tagesschau oznajmiono z wdziękiem wszystkim telewidzom, że - według szacunków naukowców - jeśli w ciągu kolejnych około 25 lat ludzkość nie obniży każdego roku emisji CO2 do atmosfery o 1% , zmiany będą nieodwracalne i próby przeciwdziałania staną się niemożliwe.

Niejakiej Angeli Merkel ( ͡° ͜ʖ ͡°), ówczesnej minister środowiska RFN, przekazano oświadczenie, w którym naukowcy i badacze klimatu wzywają do natychmiastowej obniżki emisji CO2

hmmmm czekajcie... 1995 rok ... 25 lat...

()
g.....e - #niemcy #klimat #ekologia #zmianyklimatu 

17. marca 1995. roku w wieczor...
  • 14
@smyl:

ale na co tu czekac


Ja np. czekam, by zobaczyć, czy jest tylko beznadziejnie, czy kosmicznie beznadziejnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A serio to nawet naukowcy nie są zgodni, jak fatalny jest obecny stan
Zgodni są jednak do do tego, że jest fatalnie.
Co do mnie, to przeszedłem już od etapu walczmy o klimat !!!oneon

do etapu

A okej, jak wszyscy mają to w dupie i
@giocarte: IPCC International Panel on Climate Change] 8/3/2021:
1. There is nothing we can do to change it, and will last “for centuries no matter what we do” and it will be warmer over the next decade. Heat waves, drought, flooding more and worse.
2. No catastrophic ice sheet collapses or major slow downs in ocean currents this century.

Generanie sami naukowcy z IPCC twierdzą, że jest pozamiatane. I zamiast próbować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dodwizo: trudno wyczuć. Wydaje się, że cokolwiek wydarzyło się w czasie Młodszego Driasu, mogło zaburzyć uprzedni cykl.
Jednak to jest skala kosmiczna. Pewno mimo emisji czy co tam jesteśmy w stanie nabroić, w końcu z racji aktywności słonecznej czy ruchu całego naszego układu słonecznego wobec galaktyki, w końcu zacznie znowu piździć tak, że się z tymi wszystkimi solarami i wiatrakami, nakryjemy nogami
@szpongiel Jesteś fenomenalny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie te argumenty typu że za obecne ocieplenie odpowiadają naturalne cykle itp. Zostały dawno wyjaśnione przez naukowców, którzy udowodnili, że obecnego ocieplenia jie da się tak wytłumaczyc, a ten dalej w kółko to samo. Ciekaw jestem czy jesteś po prostu niemądry, czy zarabiasz parę złotych za pisanie głupot w internecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrammarNazi: nie zrozumiałeś. Obecny okres od czasu Młodszego Driasu, czyli jakieś 12-10 tys lat temu, gdy wystąpiła anomalia w cyklu zlodowaceń, jest - znaczy może być cały nienormalny.
Nie chodzi mi o to, że teraz człowiek nie przyczynia się do ocieplenia, tylko o to, że pomimo ocieplenia, do którego przyczynia się człowiek, gdy już #!$%@? kolejne zlodowacenie, to całe te nasze emitowanie i efekt cieplarniany mogą #!$%@? dać, i tak możemy