Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi skąd takie nasilenie szurów? To nie wyglada jak sceptycyzm, mam wrażenie że większość z nich spuszcza się nad każdym przykładem problemów powodowanych przez leki czy szczepienia. Oni wręcz czekają z pianą na pysku na powikłania czy problemy gdzie reszta po prostu żyje dalej. Takie kółko wzajemnej adoracji bez krzty refleksji.

Co poszło nie tak?

#koronawirus #szczepienia
  • 46
@diablik: żadne szurstwo, wiń polityków i media za taki stan rzeczy. Nie istnieje już praktycznie żadne zaufanie do mediów, polityków, naukowców i lekarzy. Zdecydowana większość zachowuje się jak syntezator mowy - Niedzielski, krzewiąc jedną słuszną narrację, bez dyskusji i bez debaty. Nie można w ten sposób przesuwać okna overtona w nieskończoność i robić z ludzi idiotów, w pewnym momencie zrodzi to bunt i agresję.
SpasticInk - @diablik: żadne szurstwo, wiń polityków i media za taki stan rzeczy. Nie...

źródło: comment_1628761755KEBZJ1HL53RQlKfNql4IFY.jpg

Pobierz
@SpasticInk: Bunt przeciwko rządowi i nakazom jest w pełni zrozumiały, ale jak to się ma do działania jakiegoś produktu samego w sobie? Czy idiotyczne działanie rządu/rządów uzasadnia bycie ... hmm... jakby to nazwać... posiadaczem niedoprecyzowanej wiedzy?

Dodatkowym problemem jest to, że jest jakieś powszechne przekonanie, że każdy musi mieć własne zdanie na każdy popularny temat i masz całą chmarę ludzi którzy z biologii to i na poziomie podstawówki zaliczyliby pewnie "lufę"
@kaemka: może idź na forum wyborczej albo TVPiS jak ci obrazki przeszkadzają? Mija półtora roku nierównej i niemerytorycznej dyskusji i tego covidowego cyrku, gdzie narzucany jest zamordyzm i dyktat władzy oraz jedyna "słuszna narracja mediów".
Miliony linków do badań i opinii nic tutaj nie zmieniają. Tutaj już nie ma co dyskutować, bo z covidowymi terrorystami się nie negocjuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SpasticInk - @kaemka: może idź na forum wyborczej albo TVPiS jak ci obrazki przeszkad...
Powiedzcie mi skąd takie nasilenie szurów?


@diablik:
kulturowa nieufność wobec rządzących
dezinformacja w trakcie pandemii
wypłaszczamy krzywą wytrzymajmy dwa tygodnie
maseczki zakładane na czas konferencji prasowych zdejmowane po

generalnie ludzie czują się już raz wydymani i nie czują potrzeby powtórki

plus, szczególnie w Polsce powiatowej, totalne rozprężenie (moi rodzice wynieśli się na wieś i jak ich ostatnio odwiedzałem to miałem okazje skoczyć do banku i biedronki, nawet pracownicy nie mają masek)
@SpasticInk: Ale co badania. Przeczytałeś w ogóle mojego posta, bo właśnie odniosłem się do tego, że działania polityków, a działanie konkretnego produktu samego w sobie to dwie różne rzeczy. A obrazki są o tyle debilne, że bardziej złożony temat jest spłaszczany do polaryzacji ZABIJESZ BABCIĘ SIEDŹ W DOMU/WIRUSA NIE MA DEPOPULACJA KRZEPIONKĄ.
@diablik: Braki w edukacji. Szkoły w Polsce w ogóle nie uczą jak odróżnić wiarygodne źródła od stronek dla szurów. Z tego co pamiętam to dopiero w trakcie studiów mi o tym powiedziano, a jednak nie każdy idzie na studia i potem są tacy co wierzą we wszystko co przeczytają w internecie i powielają te głupoty
@YodaMonster: Przede wszystkim renomowane czasopisma naukowe jak np. The Lancet, The New England Journal of Medicine, Nature. Są one wiarygodne, ponieważ publikacja swojego artykułu w danym czasopiśmie wymaga spełnienia rygorystycznych warunków. Nie może być cienia wątpliwości, że przeprowadzone badania są w jakikolwiek sfałszowane, naciągnięte. Zespół redaktorów przed publikacją sprawdza każdy artykuł. Cechą dobrego artykułu są dobrze opisana metodologia (co pozwoli innym naukowcom na powtórzenie danych badań) oraz poprawnie wyciągnięte wnioski z
@TenTypZez: aha i to ludzie nie chcący się szczepić są amatorami teorii spiskowych? xD
Rozumiem, że ci ruscy agenci raz wynajmują Trumpa, potem Bidena, potem Republikanów, no i cały czas naukowców, którzy po wyborach w USA śmieli cokolwiek negatywnego o szczepionkach bądź lockdownach powiedzieć. Ci rosjanie to już niemal reptalianie!
fukinloner - @TenTypZez: aha i to ludzie nie chcący się szczepić są amatorami teorii ...
@fukinloner: Ale ten artykuł przecież nie krytykuje segregacji, tylko wspomina, że może w przyszłości będzie coś takiego (artykuł jest z lutego 2021). Artykuł ten skupia się na tym kto powinien być szczepiony w pierwszej kolejności. Uznano, że osoby starsze i te rzeczywiście były szczepione jako jedne z pierwszych