Wpis z mikrobloga

Kurde, ale się zdenerwowałem.
Moja 10letnia córka wróciła od koleżanek zapłakana. Pytam: co się stało? Ona nie chce mówić, ale po chwili powiedziała co się stało. Koleżanki się z niej śmiały, bo....


Przyznam, że zatkało mnie. Bogaczem nie jestem, a nawet jakbym był, to nie kupował bym dziecku telefonu za kilka tys, tylko dlatego, że moda czy wyznacznik czegoś. Całkiem niedawno kupiłem córce Xiaomi redmi note 9 pro, bo uznałem, że dobre parametry w tej kwocie.
A teraz takie coś... Dziecko mi szykanują bo nie ma srajfona. 8-|
Próbowałem dziecku wytłumaczyć, że nie liczy się rodzaj telefonu, coś tam zrozumiała, ale nie wiem czy do końca dało się jej to wytłumaczyć, bo to dziecko jeszcze, a dzieci są podatne na modę i manipulacje ze strony rówieśników. Małe dzieci to potrafią być okropne gnoje dla rówieśników.

Nie wiem co robić, olać sprawę, zakazać dziecku odwiedzin koleżanek czy wieczorem isc do rodziców tych koleżanek?.
Moze kulturalnie naświetle sytuację. Ludzie szanowani, na poziomie, zawsze grzeczni i kulturalni, obyci, nigdy nie spotkałem się z ich strony z nietaktem.

#zalesie
  • 122
@dildo-vaggins: gratuluję, takim postępowaniem tworzysz właśnie takiego dzieciaka co będzie tym wyśmiewającym innych. To tak jak ci którzy będąc prześladowani wpajają swoim dzieciom "twardość" i tworzą prześladowców.
a @miedzywymiarowy_szympans porozmawiaj z dzieckiem i postaraj się wytłumaczyć, że brak rzeczy nie powoduje bycia gorszym bo zawsze trafi na ludzi którzy będą mieli więcej. Bycie gorszym to braki w mózgu co zazwyczaj objawiają ludzie którzy wywyższają się posiadaniem rzeczy. Więc niech się zastanowi
@miedzywymiarowy_szympans: Nie lubię odpisywać na takie zarzutki ale zrobię wyjątek tym razem – odpowiedzialny rodzic kupuje dziecku iPhone nie dlatego, że jest modny, tylko dlatego, że na sprzęcie Apple możesz łatwo i skutecznie odciąć śledzenie przez aplikacje trzecie. To, co dla psychiki dziecka jest realnym zagrożeniem, to abuzywne wykorzystanie jego metadanych przez wszelkie algorytmy rekomendujące treści, co na iOS jest znacznie utrudnione. Cały ekosystem Apple jest generalnie znacznie bezpieczniejszy dla dziecka
@miedzywymiarowy_szympans: a ja kiedy urodził się mój syn, obiecałem sobie że będzie miał lepiej niz ja kiedyś i jeśli nadejdzie ten moment że będzie miał telefon to będzie miał to co jest modne. Jako dziecko śmiali się z moich ciuchów, że nie mam komórki, że mieszkam w drewniaku, że moi rodzice są biedni. Nie chce żeby mój syn przez to przechodził i nawet jak w modzie będą buty za 2 koła
To jest sprawa na terapię.


@eoeoeo: akurat tego najmniej potrzebuje bo terapię dawno temu skończyłem. Nie mam zamiaru leczyć swoich kompleksów, po prostu znając naturę dzieci wiem, że rozmowa nic nie da i po prostu posiadanie pewnych rzeczy będzie konieczne, bo taka jest moda. I tyle, bez doszukiwania się u mnie zaburzeń.
jak w modzie będą buty za 2 koła to będzie je miał

@dildo-vaggins: i dokładnie taka postawa rodziców nakręca patologie wśród dzieci. Z tego co widze to im biedniejsze dzieci, tym bardziej wypasione zabawki dostają, lepsze butu, markowe ubrania. Jedyne czego uczysz dzieci to "postaw się, a zastaw się", kompulsywna konsumpcja i tyle, bo uczą się że jak rodzicom się napłacze odpowiednio dużo, to dostaną.
Do każdego dzieciaka grupa się o