Wpis z mikrobloga

Kurde, ale się zdenerwowałem.
Moja 10letnia córka wróciła od koleżanek zapłakana. Pytam: co się stało? Ona nie chce mówić, ale po chwili powiedziała co się stało. Koleżanki się z niej śmiały, bo....


Przyznam, że zatkało mnie. Bogaczem nie jestem, a nawet jakbym był, to nie kupował bym dziecku telefonu za kilka tys, tylko dlatego, że moda czy wyznacznik czegoś. Całkiem niedawno kupiłem córce Xiaomi redmi note 9 pro, bo uznałem, że dobre parametry w tej kwocie.
A teraz takie coś... Dziecko mi szykanują bo nie ma srajfona. 8-|
Próbowałem dziecku wytłumaczyć, że nie liczy się rodzaj telefonu, coś tam zrozumiała, ale nie wiem czy do końca dało się jej to wytłumaczyć, bo to dziecko jeszcze, a dzieci są podatne na modę i manipulacje ze strony rówieśników. Małe dzieci to potrafią być okropne gnoje dla rówieśników.

Nie wiem co robić, olać sprawę, zakazać dziecku odwiedzin koleżanek czy wieczorem isc do rodziców tych koleżanek?.
Moze kulturalnie naświetle sytuację. Ludzie szanowani, na poziomie, zawsze grzeczni i kulturalni, obyci, nigdy nie spotkałem się z ich strony z nietaktem.

#zalesie
  • 122
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: Tak naprawdę nie chodzi tutaj o ajfona, bo równie dobrze mogłyby się śmiać, że nie ma różowej bluzy tylko o to, że dzieci wyczuły u Twojej córki słabszą psychikę i weszły jej na głowę. Powinna umieć się odgryźć albo zripostować, być pewniejsza siebie.
  • Odpowiedz
A teraz takie coś... Dziecko mi szykanują bo nie ma srajfona. 8-|


@miedzywymiarowy_szympans: jeden z powodów dla których nie chce mieć dzieci, co z tego że Ty masz rigcz i dziecko wychowasz dobrze jak reszta środowiska to rak i Twoje dziecko będzie odludkiem/ nieszczęśliwe itd.
Co byś nie zrobił jesteś na przegranej pozycji jeżeli chodzi o prawidłowy rozwój dziecka.
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: po pierwsze bait, ale #!$%@?...

Dobra materialne są wyznacznikiem statusu, więc drogie buty, ciuchy, czy iphone są wyznacznikiem statusu w grupie, którego ona nie ma

Po drugie jak widzisz, że dzieciak wpada w przegryw, bo odstaje od grupy ty chcesz je jeszcze od nich odseparować, lub ośmieszyć ją publicznie idąc do ich rodziców xD

Zmień dziecku otoczenie na biedniejsze, żeby rówieśnicy byli na podobnym poziomie materialnym
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans powiedz dziecku że cię nie stać nawet jeśli cię stać. Że za te pieniądze możesz kupić jej ubrania, wycieczkę itd. Mam podobna sytuacje że też młoda chce iPhona bo inni mają ale wytłumaczyłem w czym rzecz i są inne wartościowe rzeczy. Ale cały czas jej powtarzam że sama sobie kupi jak pójdzie do pracy. Nie było z tym problemu. Ale znajomy miał inną sytuację z 14 latka. Dała mu warunek
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@miedzywymiarowy_szympans: a ja kiedy urodził się mój syn, obiecałem sobie że będzie miał lepiej niz ja kiedyś i jeśli nadejdzie ten moment że będzie miał telefon to będzie miał to co jest modne. Jako dziecko śmiali się z moich ciuchów, że nie mam komórki, że mieszkam w drewniaku, że moi rodzice są biedni. Nie chce żeby mój syn przez to przechodził i nawet jak w modzie będą buty za 2
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: obawiam się, ze takie podejście wcale nie spowoduje że Twoje dziecko będzie szanowane przez rówieśników. Musisz najpierw zrobić porządek ze sobą i pogodzić się ze swoją przeszłością, żeby dzieciak nie był plastrem na Twoje rany. Pamietam z dziecinstwa że niektórzy mieli kasę, inni mniej i nie zawsze posiadanie modnych rzeczy sprawiało, że dzieciak był akceptowany w grupie. Najwazniejsze jest poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, oraz poczucie własnej wartości rodziców dziecka.
  • Odpowiedz
Już nawet 10 latki wiedzą, że używanie telefonu z Androidem to siara ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@President_Hubert: dorabiasz ideologię do prostego faktu, że ajfony to zabawki dla dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@miedzywymiarowy_szympans: a ja bym jednak pogadał z rodzicami. Córka znajomej była w podobnej sytuacji po stronie wysmiewajacej, znajoma się dowiedziała jak zobaczyła jej FB - porozumiała się z resztą rodziców i każdy był szczerze zdumiony i z tego co wie większość pogadała z dziećmi - jej córka tłumaczyła że sama nie wie czemu się śmiała i że wszyscy się śmiali to ona też i że jej przykro i chyba faktycznie
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: Kup jej Iphone 11 i będzie git 2600PLN jak nie rozboje to spokój na 4 lata.

Serio system trzyma, dzwoni I działa aktualizacje jeszcze z 5 lata ędzie miał. I ten fame ....

Ja tam siostrę trzymam na IP6 od kilku lat tylko jej wymianiłem 2x baterię i z 3x ekran xD. Pewnie płacze że ma tak stary tel ale on się niczym poza ekranem i aparatem nie różni
  • Odpowiedz