Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do sympatyków Konfederacji.
Czy mieliście kiedykolwiek refleksję nad takim zagadnieniem. Dlaczego przez kilka lat gdy rosyjskie proputinowskie media robiły jakiś materiał z polskim watkiem to rosyjski reporter w Warszawie najczęściej prosił o wypowiedzi osoby z dwóch środowisk ( nie liczac weteranów LWP i ZBOWiD):
1. Ludzi z kregu Zmiany i Mateusza Piskorskiego
2. Ludzi z ruchu narodowego plus Korwina Mikkego

Jeżeli już zamieszczali wypowiedzi kogoś z centralnej polityki z PO, PiS to były to nagrania podkradzione z polskiej tv. Bezpośrednich rozmów nie przypominam sobie. Zakładam, że mogłby być pojedyncze wypowiedzi, ale takich sie tu nie czepiam i u prawicowców.

Jak to jest, że telewizja z innego kraju robi materiały o Polsce a komentatorami nie sa ludzie z wiodacych sił politycznych tylko z niezarejstrowanej nigdy i marginalnej Zmiany lub od narodowców plus jkm, którzy tez byli przez pewną część omawianego okresu poza polska polityką.

----------------

Bo moja teoria jest taka (powody są dwa):
Pierwszy: Rosjanie po prostu często zapraszali tych, którzy powiedzą coś zgodnego z ich tezami.
Dlatego też cyklicznie robią wywiady z Wałesą, bo wiedzą, że z jego chlapania zawsze coś cennego sie zacytuje ( a wywiadu głownie tekstow, wiec jeszcze łatwo im podrasować).
Rosyjska propaganda ma takie metody, że wyszukuje korzystne dla siebie opinie z Zachodu i przedstawia je jako wiodace w danym kraju. Dlatego jednym z najczesciej cytowanych polskich portali na RIA Novosti jest ostatnio portal myśl polska, dla Polaków całkowicie niszowy, a w Rosji kopiują całe artykuły z wzgledu na ich prorosyjskość.
Znaczenie miała też antyeuropejskosc narodowców także bardzo korzystna dla Rosji - tego typu nurty wspieraja po całej Europie.

Drugi powód dlaczego Bosak i spółka błyszczeli w ru tv - nawet gdy zdarzyło się, że Rosjanie chcieli jakieś opinie od ludzi z większych partii to ci po prostu odmawiali wiedząc, że bedzie to zmanipulowane. Kiedyś uciekła przed nimi nawet żona Schetyny krzycząc, coś w stylu ''i tak zmanipulujecie''.

Pytanie brzmi - dlaczego polscy narodowcy się w tym nie połapali mimo, że Rosjanie pozwalali sobie nawet na celowe błedne tłumaczenie ich wypowiedzi gdy nie do końca pasowały do tezy materiału. Np. rzecznik MW powiedział ,że narodowcy obecnie nie wysuwaja pretensji o Wilno do Litwy i do Lwowa, a w rosyjskiej tv przetłumaczyli to, że własnie wysuwaja (nie wyciszyli narodowca i było słychać co narodowiec naprawdę mówi).
Co ciekawe nie widziałem wtedy ani jednego posta z oburzeniem narodowców, że rosyjska tv manipuluje. I dalej do niej latali na skinienie.
I jak to jest, że partia tak usilnie zarzekajaca się, że nie jest ani na krztynę prorosyjska była promowana w rosyjskich tv jakby była wiodącą siła w Polsce?
Rosjanie to robili z dobrego serca? Rosjanie jako zwolennicy wolności słowa chcieli wyrównac deficyt wypowiedzi Bosaka w tv w Polsce? Jakies inne przyczyny?
Oczywiście żartowałem z tym pytaniem do sympatyków Konfederacji. Tak naprawdę, że nikt tu merytorycznie nie odpisze. Zapewne wrzuca jakieś emotki, że niby beka, kolejny zaatakuje mnie personalnie, a nastepny napisze, ''jak silna jest już konfa skoro ją tak atakują'' itp. Dlatego wnioski trzeba będzie wysnuć samemu.

#rosyjskiemediaopolsce #rosja #neuropa #4konserwy #konfederacja #polityka
szurszur - Mam pytanie do sympatyków Konfederacji.
Czy mieliście kiedykolwiek reflek...

źródło: comment_16283543452PoQvcnjPk8T8nYfW9DdQu.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
Jednak stwiedzenie, że Rosją powinna wspierać osoby, które nie są krytyczne wobec niej, nie jest propagandą.


@K_Feras_P: Czyli narodowcy nie sa krytyczni wobec Rosji. I o to własnie mi chodziło gdy zakładałem ten watek.

Jest też kwestia co dokładnie oznaczają te bliżej nieokreślone większe lub mniejsze możliwości kreowania
  • Odpowiedz
Czyli narodowcy nie sa krytyczni wobec Rosji. I o to własnie mi chodziło gdy zakładałem ten watek.


@szurszur: Wtf. Naprawdę to wyciągnełeś z tej wypowiedzi?

@szurszur: Co jest prostsze - ułożenie pytań w taki sposób by osoba odpowiadająca nie miała wyboru i mówiła zgodnie z linią propagandową czy znalezienie wydania wiadomości i manipulowanie nim aby
  • Odpowiedz
Wtf. Naprawdę to wyciągnełeś z tej wypowiedzi?


@K_Feras_P: No tak napisales na podstawie tamtego fragmentu o narodowcach w ru tv.

''Przykład z programu rosyjskiego, gdzie ktoś mówi, że powinni wspierać narodowców ciężko nawet nazwać propagandą. Nie twierdzę, że progam nie jest propagandowy, a ekspert nie jest propagandzistą. Jednak stwiedzenie, że Rosją powinna wspierać osoby, które nie są krytyczne wobec niej,
  • Odpowiedz
@szurszur: No to z logiką na bakier. Stwierdzenie, że Rosja powinna wspierać osoby, które nie są krytyczne wobec nich, nie jest stwierdzeniem, że narodowcy nie są krytyczni wobec Rosji xD. Nie wiem czy zauważyłeś tam takie sformułowanie "gdzie ktoś mówi, że ". Oznacza, że mówie o opini tamtej osoby, a nie o swojej opinii.

Jeżeli chciałeś udowodnić, że Rosjanom w propagandzie bardziej odpowiadają poglądy przeciw UE od zwolenników UE to
  • Odpowiedz
@K_Feras_P: No nie żartuj. Opisąłes urywek z wypowiedza o narodowcach, w ktorej Rosjanin mówi, że powinno sie polskich narodowców wpsierac, a potem dodałeś, ze pochwala wspierania osób niekrytycznych wobec Rosji to nie propaganda.
Interpretacja że chodzi o Winnickiego jest naturalna.
Co do oceny tego, że regularne wizyty polityków skrajnej prawicy daja Rosjanom wieksze możliwosc propagandy to trudno sie nawet spierac, bo to jest oczywiste dla kogoś kto tej propagandy chociaz pobieżnie zasmakuje i pooglada troche rosyjskich programów. A zdaje sie kometujesz tu na sucho i sobie teoretyzujesz.

Jeżeli chciałeś udowodnić, że Rosjanom w propagandzie bardziej odpowiadają poglądy przeciw UE od zwolenników UE to gratulacje. Niesamowite zaskoczenie. Kto się
  • Odpowiedz
@szurszur: To ty nie żartuj. Nie będę dyskutował o naturalności czy jej braku twojej interpretacji mojej wypowiedzi. Interpretuj co mówię, a nie co sądzisz, że powiedziałem, a jak nie jesteś pewien to zapytaj i doprecyzuje.

Mówisz, że regularnych wizytach polityków skrajnej prawicy, a z drugiej, że nie chodzi o czołowych polityków.
O którym konkretnie ugrupowaniu lub postaciach mówisz, które regularnie wizytują. Sprecyzuj też kogo dokładnie wizytują bo chętnie się dowiem.

No Rosjanom bardziej odpowiada stosunek SLD do pomników poradzieckich a pomimo to politycy z tego sordowiska w rosyjskich mediach nie pojawiali sie tak czesto
  • Odpowiedz
To ty nie żartuj. Nie będę dyskutował o naturalności czy jej braku twojej interpretacji mojej wypowiedzi. Interpretuj co mówię, a nie co sądzisz, że powiedziałem, a jak nie jesteś pewien to zapytaj i doprecyzuje.


@K_Feras_P: Napisałeś o wypowiedzi Rosjanina który postuluje wspierac narodowców , a potem piszesz, że nie ma propagandy w mówieniu o wspieraniu osób niekrytycznych wobec Rosji. I twierdzisz, że to nie o narodowców chodzi. To o kogo?

Mówisz, że regularnych wizytach polityków skrajnej prawicy, a z drugiej, że nie chodzi o czołowych polityków.

O którym konkretnie ugrupowaniu lub postaciach mówisz, które regularnie wizytują. Sprecyzuj też kogo dokładnie wizytują bo chętnie
  • Odpowiedz
@szurszur: Tego na zdjęciu w pierwszym rzędzie po prawej stronie widziałem na marszu kamratów, który odbywał się jakoś w lipcu lub czerwcu w Warszawie. Szedł na czele pochodu i niósł ruską flagę z orłem. Niestety nie rozumiem dlaczego.
  • Odpowiedz
@szurszur: Rosjanin postuluje wspierać narodowców bo według niego oni są prorosyjscy - to jest pierwsze stwiedzenie. To stwiedzenie może być propagandą ale nie musi bo samo stwierdzenie, że Rosja powinna wspierać osoby, które WEDŁUG NIEGO są mniej krytyczne lub niekrytyczne wobec niej, nie jest samo w sobie propagandą - to jest drugia teza. To Rosjanin twierdzi, że narodowcy są prorosyjscy, a ja mam wobec tego wątpliwości. Nie nazwałbym Bosaka/Winnickiego prorosyjskimi,
  • Odpowiedz
Tego na zdjęciu w pierwszym rzędzie po prawej stronie widziałem na marszu kamratów, który odbywał się jakoś w lipcu lub czerwcu w Warszawie. Szedł na czele pochodu i niósł ruską flagę z orłem. Niestety nie rozumiem dlaczego.


@Halbr: No on jest znajomym tego Jabłonowskiego Olsznaskiego znanego z jutuba. To syn diząłcza narodowego z okresu PRL. Jest prorosyjski, czesto łazi z flaga tego kraju.
  • Odpowiedz
@szurszur: Korwin nie uważa Rosji za wroga a na pewno nie za głównego. Reszta wpisu to jakieś nadinterpretacje, narodowcy są cytowani i zapraszani na wywiady bo często z ich ust padają sceptyczno-unijne wypowiedzi. To pasuje do Ruskiej propagandy. Rozumiem, że w Polsce i generalnie w UE wg Ciebie powinien być zakaz anty-unijnych wypowiedzi bo Rosjanie mogą ich użyć w swojej propagandzie xD?

Podsumowując prawdziwa jest Twoja pierwsza teza mianowicie:
"Pierwszy: Rosjanie po prostu często zapraszali tych, którzy powiedzą coś zgodnego z ich tezami."

Moja teza byłaby
  • Odpowiedz
@szurszur: Za słabo znasz Korwina, jeśli uważasz go za człowieka Rosji. Na tle polityków z całego Świata to człowiek bardzo nietuzinkowy i unikalny. W tym w podejściu do innych państw, do wizji idealnego Świata.
Natomiast co do narodowców to gdybyś zagłębił się w dzieła wybitnego polskiego polityka, Romana Dmowskiego to teraz nie zadawałbyś takich pytań. On, jak i cała Endecja to wzór dla narodowców.

Powinieneś zadać sobie kilka fundamentalnych pytań:
Myślisz że Rosja jest obecnie dużym i największym zagrożeniem dla Polski?
Jakie realne zagrożenia widzisz ze
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Oczywiscie, że Korwin jest werbalnie najbardziej prorosyjskim politykiem w polskim Sejmie. Posuwa sie nawet do przypisywania Polakom zbrodni i mówi o tym w rosyjskich mediach. Obiecywał ujawnic kto rzekomo szkolił tych snajperów w Polsce i co?

. Na przykład w Polsce kreuje się Rosje na największego rywala, który może nas zaatakować w każdej chwili, a ludzie wierzą w takie bajki


@Sarmataa: To własnie Korwin twierdzi nie wiadomo
  • Odpowiedz
@szurszur: Ale to źle, że jest prorosyjski? Dlaczego prorosyjskość jest groźniejsza od proniemieckości albo proamerykańskości? Odpowiedz sobie na wszystkie kluczowe pytania, bo obecnie szkodzisz Polsce i Polakom swoją dezinformacją. I właśnie dlatego w Polsce jest jak jest i nie będzie lepiej, bo panuje umysłowy beton. Albo ci ktoś płaci za te wpisy, albo chcesz być wiecznie człowiekiem drugiej kategorii. Zastanów się co musi zrobić Polska, aby żyć tak dobrze, a
  • Odpowiedz
No on jest znajomym tego Jabłonowskiego Olsznaskiego znanego z jutuba. To syn diząłcza narodowego z okresu PRL. Jest prorosyjski, czesto łazi z flaga tego kraju.


@szurszur: Na tyle co znam cyrlicę i znam działaczny narodowych PRL, to rozumiem, że to syn Bohdana Poręby, ponoć którego parodiując Bareja unieśmiertelnił w Misiu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz