Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do sympatyków Konfederacji.
Czy mieliście kiedykolwiek refleksję nad takim zagadnieniem. Dlaczego przez kilka lat gdy rosyjskie proputinowskie media robiły jakiś materiał z polskim watkiem to rosyjski reporter w Warszawie najczęściej prosił o wypowiedzi osoby z dwóch środowisk ( nie liczac weteranów LWP i ZBOWiD):
1. Ludzi z kregu Zmiany i Mateusza Piskorskiego
2. Ludzi z ruchu narodowego plus Korwina Mikkego

Jeżeli już zamieszczali wypowiedzi kogoś z centralnej polityki z PO, PiS to były to nagrania podkradzione z polskiej tv. Bezpośrednich rozmów nie przypominam sobie. Zakładam, że mogłby być pojedyncze wypowiedzi, ale takich sie tu nie czepiam i u prawicowców.

Jak to jest, że telewizja z innego kraju robi materiały o Polsce a komentatorami nie sa ludzie z wiodacych sił politycznych tylko z niezarejstrowanej nigdy i marginalnej Zmiany lub od narodowców plus jkm, którzy tez byli przez pewną część omawianego okresu poza polska polityką.

----------------

Bo moja teoria jest taka (powody są dwa):
Pierwszy: Rosjanie po prostu często zapraszali tych, którzy powiedzą coś zgodnego z ich tezami.
Dlatego też cyklicznie robią wywiady z Wałesą, bo wiedzą, że z jego chlapania zawsze coś cennego sie zacytuje ( a wywiadu głownie tekstow, wiec jeszcze łatwo im podrasować).
Rosyjska propaganda ma takie metody, że wyszukuje korzystne dla siebie opinie z Zachodu i przedstawia je jako wiodace w danym kraju. Dlatego jednym z najczesciej cytowanych polskich portali na RIA Novosti jest ostatnio portal myśl polska, dla Polaków całkowicie niszowy, a w Rosji kopiują całe artykuły z wzgledu na ich prorosyjskość.
Znaczenie miała też antyeuropejskosc narodowców także bardzo korzystna dla Rosji - tego typu nurty wspieraja po całej Europie.

Drugi powód dlaczego Bosak i spółka błyszczeli w ru tv - nawet gdy zdarzyło się, że Rosjanie chcieli jakieś opinie od ludzi z większych partii to ci po prostu odmawiali wiedząc, że bedzie to zmanipulowane. Kiedyś uciekła przed nimi nawet żona Schetyny krzycząc, coś w stylu ''i tak zmanipulujecie''.

Pytanie brzmi - dlaczego polscy narodowcy się w tym nie połapali mimo, że Rosjanie pozwalali sobie nawet na celowe błedne tłumaczenie ich wypowiedzi gdy nie do końca pasowały do tezy materiału. Np. rzecznik MW powiedział ,że narodowcy obecnie nie wysuwaja pretensji o Wilno do Litwy i do Lwowa, a w rosyjskiej tv przetłumaczyli to, że własnie wysuwaja (nie wyciszyli narodowca i było słychać co narodowiec naprawdę mówi).
Co ciekawe nie widziałem wtedy ani jednego posta z oburzeniem narodowców, że rosyjska tv manipuluje. I dalej do niej latali na skinienie.
I jak to jest, że partia tak usilnie zarzekajaca się, że nie jest ani na krztynę prorosyjska była promowana w rosyjskich tv jakby była wiodącą siła w Polsce?
Rosjanie to robili z dobrego serca? Rosjanie jako zwolennicy wolności słowa chcieli wyrównac deficyt wypowiedzi Bosaka w tv w Polsce? Jakies inne przyczyny?
Oczywiście żartowałem z tym pytaniem do sympatyków Konfederacji. Tak naprawdę, że nikt tu merytorycznie nie odpisze. Zapewne wrzuca jakieś emotki, że niby beka, kolejny zaatakuje mnie personalnie, a nastepny napisze, ''jak silna jest już konfa skoro ją tak atakują'' itp. Dlatego wnioski trzeba będzie wysnuć samemu.

#rosyjskiemediaopolsce #rosja #neuropa #4konserwy #konfederacja #polityka
szurszur - Mam pytanie do sympatyków Konfederacji.
Czy mieliście kiedykolwiek reflek...

źródło: comment_16283543452PoQvcnjPk8T8nYfW9DdQu.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@szurszur: TVP i TVN też manipuluje ich wypowiedzi, więc dla nich to nie nowość.
Np. jak Korwin dał 30 sekundowy wywiad, bo tyle miało pójść w TV, bo wiedział że zmanipulują, po czym... zmanipulowali. xD Powiedział "jesteście chamami i zmanipulujecie" a oni dali swoją narrację i puścili tylko "jesteście chamami" i nic więcej z jego słów. xDD

Oni chodzili i chodzą nawet do najbardziej niszowych programów na YT (szczególnie Korwin).

Główne partie nie muszą tego robić, bo byli/są szeroko pokazywani w
  • Odpowiedz
@szurszur: Reszta polskiego mainstreamu politycznego jest rusofobiczna, jakiekolwiek napomknięcie o robieniu interesów z rosjanami grozi ekskomuniką. A propaganda lubi pokazać, że gdzieś ładnie o nich mówią
  • Odpowiedz
rosja uwierzyła do tego stopnia że zaprosiła Korwina do TV na debatę, gdzie on tam po nich jechał równo.


@milymirek: no tak pojechał, że całkowicie powtórzył propagandowa antypolską narracje i przepraszał ich za Dzierżyńskiego co jest poniżające, bo ten wychował się i czuł się człowiekiem radzieckim. No chyba, że Dzierżyński to krewny Korwina lub ideowo bliski to jeszcze te przeprosiny mają sens.
  • Odpowiedz