Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy,

Od jakiegoś czasu mam do sprzedania mieszkanie w Warszawie, w dobrej lokalizacji, duże.
Próbowałem się mierzyć z tematem samodzielnie, bez pomocy agencji nieruchomości.

Jednak im dłużej siedzę w temacie, tym bardziej nabieram przekonania, że rynek nieruchomości to coś na kształt ośmiornicy, agencje i portale są ze sobą powiązane, wymieniają się różnymi informacjami, może nawet blokują/utrudniają pewne możliwości sprzedaży samodzielnej
W związku z tym, że sprzedaż trwa parę miesięcy i na ten moment zainteresowanie spadło właściwie do zera (może to kwestia tego że wakacje), to postanowiłem przekazać sprawę "profesjonalistom".

I skoro nie znam się na agencjach nieruchomości, a nie mogę ufać opiniom w internecie, bo na pierwszy rzut oka widać że 98% to fejki, to zwracam się do was, osób które miały doświadczenia z agencjami/ sprzedawały mieszkanie w Warszawie za pośrednictwem agencji, o podpowiedź.

Jakie agencje są warte uwagi ?
Czy dobrze myślę, że dobra agencja + umowa na wyłączność to właściwy kierunek działania? Większa szansa na sprzedaż? Może przy tej formie współpracy warto zwrócić szczególną uwagę na coś?

Najpewniej interesują mnie te agencje, które specjalizują się/ mają doświadczenie w sprzedaży dużych mieszkań, w dobrych lokalizacjach, za spore sumy, coś na kształt "premium". Zależy mi na uczciwości, zaangażowaniu, doświadczeniu, dobrej opinii agencji i na tym by miały dostęp do dość majętnych, może zagranicznych klientów.

#posrednicy #mieszkanie #warszawa #nieruchomosci
  • 29
@Roger_Sososky1: tak, wylaczność jest dobra dla obu stron - dla biura gwarancja zarobku, dla ciebie pewnosc ze sie zaangazuja na 100% i zrobia to dobrze. Do tego nei ma balaganu i syfu na portalach gdzie wystawia ogloszenie 5 roznych biur, z roznymi zdjeciami, cenami, a czasami i metrazem.

Moge Ci polecic biura w Warszawei ktore sa dobre, robia fajne tematy, ale biora pewnie 3-5% netto.
@Roger_Sososky1: oczywiscie zaraz mnie zbesztaja specjaliscie, ze biura to rak, oraz lepiej sprzedac samemu i omijac ich na kilometr. Ale dobre biuro (o co wcale nie jest latwo, bo 80% biur jest po prostu słabych) może dac dużo wartości - szczególnie gdy mówisz o dużym, drogim mieszkaniu w sektorze premium.
35m2 mieszkania za 400k można sobie spokojnie sprzedać samemu.
W związku z tym, że sprzedaż trwa parę miesięcy i na ten moment zainteresowanie spadło właściwie do zera (może to kwestia tego że wakacje)


@Roger_Sososky1: w żadnym razie nie podpisuj umowy z agencją, bo to strata czasu i kasy. Na początek otwórz raport NBP i zobacz, czy wystawiasz mieszkanie po cenach transakcyjnych z rynku wtórnego w Warszawie. Ceny transakcyjne na podstawie ostatnich danych różnią się od ofertowych o ponad 20% (!),
SzitpostForReal - > W związku z tym, że sprzedaż trwa parę miesięcy i na ten moment z...

źródło: comment_1628337675dsgnGpvD6KFuiUz2iivhCt.jpg

Pobierz
@Roger_Sososky1: Nataliia Iali z Eteria Consulting - działam z nią, jak mam klientów z Warszawy to jej podsyłam i wszyscy raczej zadowoleni :) działa na wyłącznościach, jest skuteczne i znana w świecie pośredników - a to duży plus, bo jak sam zaznaczyłeś, pośrednicy wymieniają się ofertami i sprzedają miedzy soba ;)

Jak chcesz, chętnie was ze sobą skontaktuje :)
@Roger_Sososky1: obecnie jest takie ssanie na rynku wtórnym, że mieszkania sprzedają sie jak świeże bułeczki. Ostatnio wystawiłem taką nieruchomość premium w Warszawie około 3500 zł/m2 więcej niż pozostałe w danym miejscu i pierwszego kupującego miałem po tygodniu (coś kręcił, obstawiam że nie miał takiej zdolności kredytowej i próbował grać na czas), więc anulowałem mu rezerwację. Po kolejnym tygodniu miałem juz nieruchomość sprzedaną za gotówkę, praktycznie bez negocjacji (opuściłem symbolicznie, ale i
@misund: tylko mieszkanie mieszkaniowi nierówne, sam obserwuje np mieszkanie do wynajęcia a jak wiadomo teraz on leży ale mieszkania w dobrym standardzie, cenie i w dobrej lokalizacji(dla mnie to widok np na park przede wszystkim) schodzą tego samego dnia a inne mieszkania na tym samym osiedlu ale np na 1 piętrze z widokiem na blok sąsiada wiszą już 4 miesiące.

Plus OP mógł dać za wysoką cenę której się trzyma lub
@dinor913: dokładnie, chodziło mi o pokazanie że aktualnie sprzedaż nieruchomości w Warszawie to czysta przyjemność, bo popyt jest ogromny. Ja miałem praktycznie codzinnie poumawianych oglądających. Z telefonem chodziłem nawet do kibla, bo praktycznie cały czas dzwonił (oczywiście 95% telefonów to pasożyty).
W związku z tym, że sprzedaż trwa parę miesięcy i na ten moment zainteresowanie spadło właściwie do zera (może to kwestia tego że wakacje), to postanowiłem przekazać sprawę "profesjonalistom".


@Roger_Sososky1: fajne mieszkania sprzedają się dzisiaj dosłownie od ręki.

Obstawiam, że to twoje mieszkanie ma jakieś istotne wady, które całkowicie pominąłeś w opisie na mirko - oraz że wystawiłeś to ogłoszenie z mocno zawyżoną ceną (stąd brak zainteresowania kupujących, które w innym
@DuzyZlyWilk: @Boruciarz: @dinor913: @MaddoxX1911: @analboss:

mieszkanie ma trochę ponad 100 metrów, jest w prestiżowej lokalizcaji w wawie, za metr wychodzi 11,7, co dla tej lokalizacji jest tanio. Mieszkanie ma jakieś wady, jak każde, ale cena za metr jest wręcz niska jak na obecne standardy. zresztą nie o tym jest post.
Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań w warszawie i o świeże bułeczki to tak jest ale dla mieszkań