Wpis z mikrobloga

Mirki fachowcy. Robię właśnie podłoże pod wylewkę w remontowanym pokoju w domu -zagęszczam piasek (zagęszczarka #diy ) i mam pytanie.

Widzę, ze zabraknie mi piachu żeby podnieść poziom do zakładanego (musi być 30cm poniżej obecnego poziomu płytek w korytarzu). Chciałem dać 8cm chudziak + papa + styropian 12 cm + wylewka z podłogowym 8 cm + wykończenie z panelami.
Zabraknie ok. 10-12cm ubitego piachu. Czy mogę zwiększyć grubość styro pod podłogowym do ok. 20-24 cm żeby to podnieść czy nie ma sensu i jechać po piach?

#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #remont #dom
  • 4
@darek-jg: wlasnie tak myślę, ze drozszy, ale w sumie moje siły tez darmowe nie są. A już teraz wymieniłem ok. 3m3 piachu (zeby ujednolicić podłoże, bo było nierówno ubite). Kwestia czy taka warstwa styropianu w czymś nie przeszkadza (chociaż watpie)
@darek-jg: dzieki, o tym wlasnie nie pomyslałem. Np. W sytuacji, gdyby puściła izolacja p-wilgociowa na chudziaku i woda bylaby pod styro, to samo parcie mogloby spowodowqc spękania cienkiej wylewki (przy duzej grubości styropianu >20 cm) - na to wczesniej nie wpadłem