Wpis z mikrobloga

Rok 2035

Pan Janusz w swoim 15 letnim Nissanie Leaf jedzie z żoną na wakacje z Kielc do Gdańska. Czemu tak daleko? No bo jak to tak? Na wakacje bez morza i piwka na plaży?

- Janusz! Co tak wolno jedziemy? Gorąco mi!
- Halyna no ja nie moga wincyj jak siedemsiont, nie włonczaj mi tej klimy - to prund żre!
- Janusz ale mnie bardzo gorąco jest!
- Co mnie łobchodzi, że Ci gorunco Halyna?! Musim dociongnonć do wioski, tam byndzie ładowarka ta tańsza! Łoby wolna byla!
- To posłuchajmy chociaż muzyczki!
- Radjo? Halyna pogrzało Ciem? Ja mam pińć kilometruf zasiengu a Ty mje tu radjo chcesz włonczać? NIE WOLNO!
Schowiem siem za tirem to nas troche w tunelu ałerodynamicznyj pociungnie. Nie długo, bo zaraz odjedzie ale chociasz jest szansa że dociongiem Halyna! I zamknij mje to łokno jusz, bo ałerodynamikem pogarszasz! Dojedziemy to siem umyjesz!

xD xD xD

POSTEP!

NOWOCZESNOŚĆ!

TECHNOLOGIA!

"UWAGA UWAGA! W DNIU DZISIEJSZYM Z POWODU NIEDOSTATECZNEJ WYDAJNOŚCI ELEKTROWNI OD GODZINY 18:00 DO GODZINY 6:00 DNIA JUTRZEJSZEGO PLANOWANE JEST WYŁĄCZENIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ!!!!!!"

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1627627637coyTFXViOxcDOvxf7suG3M.jpg
  • 23
Na tę chwilę nie ma takiej opcji byśmy za 15-20 lat mogli obsłużyć


@ChickenDriver liczyłeś to? Jeden mirek wyszedł z takiego założenia ale postanowił to przeliczyć. I sam się zdziwił że tak naprawdę nawet dziś można by wymienić połowę aut osobowych na elektryczne i mocy spokojnie wystarczy - zakładając ładowanie głównie w nocy. Nie pamiętam dokładnych wyników ale byłem mocno zaskoczony. To było z rok czy dwa temu, nie wiem czy znajdę
@ChickenDriver: Elektryki są dla naiwniaków. Niemcy wysprzedają ten szajs, stacji na oczy nie zobaczycie, a jak będą, to Janusze w Passatach będą tam stać bo było wolne miejsce.
Przyszłość to wodór, normalne stacje paliwowe przerobi się na wodorowe i tyle będzie z tych wielkich zmian. Nie będzie trzeba robić punktów ładowania itp.
@GrafikaUltraHaDe: No własnie nie iwem czemu ludzie tak gnoją technologię wodorową. Mnie się ta wizja bardzo podoba. Pomijając fakt, że nie robi brum brum ale jednak cała reszta jest "normalna" zajeżdżasz, tankujesz wodorku (teraz trwa to ok 2x tyle co paliwo ale to wciąż 3-4 minuty a nie 45 XD) i jedziesz dalej sobie kulturalnie.

A ładowarki? Wystarczy spojrzeć jakie są kolejki na dystrybutory czasem. Ładowarek trzeba by nawalić 3-4x tyle.
@ChickenDriver w szwecji w małych wioskach masz po kilka stacji ładowania. Dzięki pv i wiatrakom już dzisiaj można zaobserwować, że latem hale produkcyjne jadą na 100%, gdzie 5 - 10 lat temu były monity o niewydolności dostaw prądu.
Za 15 lat polacy będą dalej w tyle ale na tym samym poziomie co dzisiaj szwecja i nie ma sie co martwić. O ile Polska będzie na mapie świata.
No własnie nie iwem czemu ludzie tak gnoją technologię wodorową.


@ChickenDriver: a to nie jest tak, że wodór oprócz tego, że jest koszmarnie drogi to jeszcze może #!$%@?ąć i ludzie się trochę tego boją?