Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
a dejta spokój z tymi elektrykami, jednak wolę mieć kontrolę nad swoimi spalinami

ta świadomość że auto niby ekologiczne ale do jego produkcji zużyto mnóstwo pierwiastków ziem rzadkich, a fabryka wypuściła więcej spalin przez kominy aniżeli przy produkcji tradycyjnego auta...

#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne
Pobierz om606 - a dejta spokój z tymi elektrykami, jednak wolę mieć kontrolę nad swoimi spali...
źródło: comment_1627619173ma447mA0ZO9QBT775vJm4v.jpg
  • 77
@v1lk trasa z bielska nad polskie może samochodem trwa tyle co pociągiem. Przy dwóch i więcej osobach jeżeli chcesz jechać komfortowo i ekonomicznie to pociąg jest nieuzasadniony. Pendolino to około 200,- w jedną stronę dla jednej osoby. Dla dwóch wychodzi Ci 800,- tam i powrot co daje pełny bak paliwa, kase na jeden nocleg oraz wyżywienie na trasie. Przy okazji można się w Toruniu zatrzymać. Dla jednej osoby jeszcze jest ok, dla
@ksiak promocji trzeba szukać ( ͡º ͜ʖ͡º)

KOŁOBRZEGDo Kołobrzegu dojechać można pociągiem IC Zefir, który z Katowic odjeżdża o 6.40, a w Kołobrzegu melduje się o 16.08. Cena biletu w klasie 1 wynosi 101 zł, a w klasie 2 77 złotych. Jest też nocny TLK Pirat (odjazd z Katowic o 23.01, przyjazd do Kołobrzegu o 7.45), na który bilet kosztuje w klasie 1 - 99 złotych, a
@v1lk dwa razy w tym roku jeździłem oglądać samochód pociągiem, do dziś mam traumę. Niewygoda i polactwo, no i czasowo gorzej niż wolna jazda samochodem... Cena też z #!$%@?. Nie widzę ani jednej zalety jazdy pociągiem, może poza tym, że nie trzeba być trzeźwym. Zagranicą to może i ma sens.
@v1lk: zobacz sam co wkleiłeś, czas podróży - 10 godzin i to z Katowic a nie z Bielska. Czyli dochodzi Ci dojazd do Katowic co najmniej 1h samochodem/pociągiem. Jak to drugie to masz straty dodatkowe 30min co najmniej na przesiadkę i dojechanie na dworzec w Bielsku. Samochodem jedziesz 6h45min. Podsumowując, jadąc samochodem zyskujesz około 3.5h w jedną stronę. Tam i powrót robi się 7 godzin, czyli mogę zajechać nad morze, wrócić
@ksiak wszędzie negatywy miras widzisz, ja śmigałem i jestem zadowolony. Liczy się cel nie droga () No ale co kto lubi ( ͡~ ͜ʖ ͡°) wole pojechać dłużej w lepszych warunkach niż tłuc się między sebixami i #!$%@? na idootow na drodze () I wyspać jak pisal kolega wyżej, odpocząć w trasie i porobić ladne zdjęcia
@v1lk: No własnej, co kto lubi. Ja poza podróżami służbowymi nie wyobrażam sobie wyjazdu z rodzina gdziekolwiek czymś innym niż samochód / samolot. Przesiadki / opóźnienia / targanie bagaży / brak samochodu na miejscu etc. Ale szanuje tych co dają radę
@krzych0 nie wiem skąd ty masz miras takie doświadczenia, nigdy nie miałem problemów w pociągach, zawsze było fajnie I ciekawie, czas na odpoczynek w trasie, jakiś plan, a i dzieciaki mogły by coś zobaczyć a nie tylko pucha i droga, a jak któreś złapie ból brzucha czy coś to jazda autem jest tragiczna i chyba każdy to wie xD

Ale, co kto lubi ( ʖ̯)
@v1lk: Trasa Kraków Świnoujście autem zrobiłem w 6,5h od startu do hotelu, pociągiem 10h od stacji do stacji czyli trzeba doliczyć ze 2h na dojazdy i opóźnienie
Dużo nie dużo, wolę autem bo lubię jeździć i mieć kontrole nad swoją trasą ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dla dwóch osób wychodzi taniej niż paliwo

No i zawsze w pociągu można trafić na jakichś chamow, dzieci i ogólny dramat
wszędzie negatywy miras widzisz, ja śmigałem i jestem zadowolony.


@v1lk: niektórzy jedzą cały tydzień paprykarz i też twierdzą, że jest ok. Inni wolą mieć bardziej urozmaiconą dietę.

Liczy się cel nie droga ()


@v1lk: liczy się również czas który jest bardzo cenny w obecnym świecie. Tak naprawdę Twój czas to jedyne co masz na sprzedaż. Dlatego wiele osób tak bardzo sobie go ceni.

porobić
Pobierz ksiak - > wszędzie negatywy miras widzisz, ja śmigałem i jestem zadowolony.

@v1lk:...
źródło: comment_1627627196yJ171XYpp8st0ctlhW0Fl5.jpg
@ksiak a jak lubie paprykarz to coś złego? #!$%@? sie w czyjeś gusta to typowo polskie zachowanie, za granicami każdy ma w dupie co jesz bo i na cholere miał by się tym ktoś przejmować? A nazywanie tego urozmaiceniem jest łechtaniem własnego ego bo "patrz, ja mam sushi a ty #!$%@? schabowego" I chuuuuuj, lubię to jem i co komu do tego xD

Czas? Urlop mam, na co będę liczył każdą minutę?