Wpis z mikrobloga

@NiktZWasNieMaRacji: jednak wolę patrzeć w takim przypadku na badania np. szwedów niż filmik jakiegoś jutubera
W polsce elektryki w ogóle nie są eko z uwagi na sposób pozyskiwania energii
wszystko zalezy od danego modelu elektryka, gdzie był produkowany, gdzie jest ładowany itd. a ostatnie info o tesli z 150k przebiegu tylko potwierdza że te baterie po czasie są gówno warte, więc nie wiem skąd na filmiku pomysł dalszego wykorzystywania ich
  • Odpowiedz
@v1lk Gdzie ci wygodniej pociągiem? Zawsze mnie rwie w plecach i wstręt mnie bierze od patrzenia na te siedziska gdzie ktoś wcześniej wywalił kopyta z sandałów i wsmarował swój pot. Nie wiem czym ty jeździsz ale ja po 6h jazdy autem wysiadam wypoczęty
  • Odpowiedz
na badania np. szwedów niż filmik jakiegoś jutubera


@Bogactwo_czesc_glowna: chętnie się zapoznam z badaniami o których mówisz.

W polsce elektryki w ogóle nie są eko


https://www.rynekelektryczny.pl/produkcja-energii-elektrycznej-w-polsce/

Elektryki są tak samo "eko" jak wszędzie. Produkcja energii elektrycznej w Polsce ze źródeł nieodnawialnych jest wysoka w stosunku do OZE, i na tym problemie powinniśmy się skupić jako konsumenci.
Dodatkowo, zupełnie pomijasz ludzi, którzy do ładowania samochodów używają fotowoltaiki, a ich tez przybywa.

ostatnie
  • Odpowiedz
@NiktZWasNieMaRacji:
Trzymaj artykuł https://e.autokult.pl/38845,polestar-pokazal-jak-to-jest-z-emisja-co2-i-elektrycznymi-autami
Czytałem o tym dość dawno i nie mogę znaleźć rozpiski z tabelkami i cytatami z raportu
Ogólnie chodziło że wszystko zależy, jaki kraj, jak pozyskana energie, który konkretnie model elektryka (np leaf vs etron to totalnie inna bajka z uwagi na baterie i wytwarzane przy ich tworzeniu CO2)
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: akumulatory bardzo ciężko recyklingować oraz jest to bardzo kosztowne i cholernie niewydajne, wraz ze wzrostem ilości akumulatorów podlegającym utylizacji, problem dopiero będzie "zauważony" i jak to w Polsce: będzie burza mózgów i działanie na hurra a skończy się na jakoś to będzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tomsz1989 przecież masz teraz obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich dalekobieżnych. Do tego większość pociągów ma klimatyzację. Teraz nawet druga klasa ma po 6 miejsc na przedział (zamiast 8 jak dawniej), więc nie jest ciasno. A dopłatą do pierwszej klasy jest mała, tam masz dodatkowe duże odległości między rzędami. Do tego dawno nie trafiłem na pociąg w którym byłby brudny kibel, brak wody czy mydła. Nasze pociągi ze spółki IC poszły mocno do
  • Odpowiedz