Wpis z mikrobloga

a jak lubie paprykarz to coś złego?


@v1lk: a czy ja pisałem coś o lubieniu paprykarza czy jednak o jedzeniu go non-stop przez tydzień co źle wpływa na organizm przez brak odpowiednio zbilansowanej diety.

#!$%@? sie w czyjeś gusta to typowo polskie zachowanie


@v1lk: napisałem tekst o paprykarzu jako analogię, tutaj wyjaśnienie co to znaczy: https://sjp.pl/analogia

A nazywanie tego urozmaiceniem jest łechtaniem własnego ego bo "patrz, ja mam sushi a
  • Odpowiedz
@NiktZWasNieMaRacji: Tylko ten film nie porusza w ogóle sprawy eksploatacji samochodu, chyba, że zakładamy, że samochód będzie używany przez 3 lata i utylizowany, ale to samo w sobie nie jest ekologiczne i ekonomiczne jeśli chodzi o ogół społeczeństwa. W dłuższej perspektywie benzyna wydaje się bardziej ekologiczna, jest zdecydowanie mniej części, które potencjalnie mogą ulec poważnej awarii czy wymianie i utylizacji baterii. Nie chodzi o to, żeby przecać się ideologią, tylko wyciągać
  • Odpowiedz
W dłuższej perspektywie benzyna wydaje się bardziej ekologiczna


@djtartini1: należałoby to policzyć. Na pewno będzie żywotniejsza w stosunku do ilości kilometrów. Jednak dolicz filtry i oleje co roku a w niektórych przypadkach kilka razy w roku.

jest zdecydowanie mniej części,


@djtartini1: w elektryku tak, w silniku spalinowym nie. Zaczynając od samego silnika który jednak jest bardzo skomplikowany, poprzez skrzynię biegów na alternatorze kończąc.

czy wymianie i utylizacji baterii.


@djtartini1:
  • Odpowiedz
zakładamy, że samochód będzie używany przez 3 lata i utylizowany


@djtartini1: A dlaczego mielibyśmy zakładać coś tak absurdalnego? Przykładowa Tesla ma 8 lat gwarancji na samą baterię! Cały samochód (body, elektronika, fotele etc) jest w pełni używalny po tym czasie, ich utylizacja wygląda dokładnie tak samo jak w samochodach spalinowych. Baterie litowo-jonowe Tesli w tej chwili są poddawane recykligowi w 100%. Źródło: https://www.tesla.com/support/sustainability-recycling

Pytanie jak efektywnie w tym działają producenci spalinowych
  • Odpowiedz
@enron: Mam zle doświadczenia co do nocnego ze wschodniego na Szczecin główny, menel, krzykacz czy matka z dzieciakami które akurat w czasie podróży nie chcą spać,,,,


@Tomsz1989: miałem na myśli sypialny
  • Odpowiedz