Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@mroz3: nie wiem jak we Wrocławiu ale w Łodzi jak odwiedziłem kumpla to musieliśmy przeprowadzić serwis wszystkich rowerów xD chcemy jeden wypożyczyć a tu łańcucha nie ma, drugi a tu pedały kręcą się jak chcą, następny pedały w tą samą stronę założone xD za każdym razem ziomek klikał w aplikacji że uszkodzony. Najlepsze jest to że ktoś ma tak #!$%@? życie że uznał ze wypożyczy rower i przykręci krzywo pedały żeby
Podobnie Katowice. Ludzie nie potrafią uszanować tego sprzętu. Ale tez operator leci w kulki: zgłoszone sprzęty często stoją kilka dni / nie są naprawiane.


@CapaldiTheDoctor: We Wrocławiu to i przez cały rok takie rowery z kapciem i bez łańcucha stoją gdzieniegdzie. Do tego poza uszkodzonymi połowa jeszcze zwraca komunikat "rower jest niedostępny" w aplikacji, z niewiadomych przyczyn. Do tego jeszcze zamki otwierają się tak w ~20% przypadków, więc trzeba lepiej od
@TenTypZez: Jedyna nadzieja że roove przejmie ich kontrakty. Może i maja mniej „nietypowych” rowerów, ale za to lepiej dbają o te które są ¯_(ツ)_/¯ no i maja z tego co się orientuje monitoring pozycji roweru cały czas, next jeżeli ktoś zniszczy zapięcie nie ma pojęcia co z rowerem się dzieje. Masa jeździ kradzionych z zamalowanym logo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@CapaldiTheDoctor: Ja zwyczajnie nie widzę, aby ten system był w stanie się spinać finansowo bez bardzo hojnych dopłat z budżetu. Z resztą większość ludzi za wypożyczenia w ogóle nie płaci. Według mnie większy problem, niż z wandalizmem, jest z tym, że rowery się zwyczajnie psują od nadmiej eksploatacji, a niedostatecznego serwisu. A serwis kosztuje
@TenTypZez: Myśle ze jest to uzupełnienie komunikacji miejskiej i jako takie powinno być traktowane. Sprawnie działające rowery miejskie mogą mocno odciążyć komunikacje w centrum miasta, ale musi to być środek pewny, a nie losowość przejazdu ze względu na stan techniczny.

Myśle, że to może się spinać z niewielkimi dopłatami (jeżeli maja być darmowe minuty), albo i bez nich ale warunkiem jest zmiana podejścia ludzi. Serio mało trafiłem rowerów z którymi problemy