Wpis z mikrobloga

@Rad-X: Tak patrząc na same czcionki, to trochę moim zdaniem autora poniosło, wincyj czcionek! Co do plakatu, szanuję inwencję twórczą ale miszę się zgodzić z tym, że to nie zawsze pasuje. Plakat powinien służyć filmowi, a nie na odwrót. I powinien być spójny. Z drugiej strony zdecydowanie wolę taki przekombinowany plakat od nudnego oklepanego zdjęcia aktorów zrobionego na odwal się
@Rad-X: Sztuką jest nawet absurd. Czasami eksperymenty się udają, a czasem nie i wychodzą kwiatki jak w powyższym Obcym. Natomiast nie cierpie sztampowych bohterów na plakacie w pozie jakby po raz 2137 w tym stuleciu ratowali świat. Są jednak plakaty "normalne", które nie są chamskie jak te z Gwiezdnych Wojen, poniżej przykład
Theo_Y - @Rad-X: Sztuką jest nawet absurd. Czasami eksperymenty się udają, a czasem n...

źródło: comment_1627326167MEB5X8zYmbOkPlRShjSbUi.jpg

Pobierz
@Theo_Y: no i to jest przykład plakatu filmowego, inne to są próby znalezienia swojej publiki bo nikt nie chciał oglądać ich twórczości w normalnej oprawie, to postanowili się doczepić do innego dzieła.
@skitarii: sama prawda, siedze na wielu zagranicznych grupkach filmowych (głównie kino artystyczne) i tam ludzie z zagranict regularnie chwalą polską szkołe plakatu, czasami pokazują jak mają u siebie wydrukowane plakaty polskie właśnie, często się przewija dziecko Rosemary, 7 samurajów (albo Yojimbo, nie pamiętam), oraz mój osobiście ulubiony, plakat „Na srebrnym globie”
TytyMagSwag - @skitarii: sama prawda, siedze na wielu zagranicznych grupkach filmowyc...

źródło: comment_1627334440Af4RsyUmgIahZyOzTFfvl0.jpg

Pobierz
@Rad-X bardzo ciekawy plakat i ma wszystko co można znaleźć w filmie. Jest mroczny, tajemniczy, obcy wychodzili z klatki piersiowej, te żebra mogą oddawać też cały statek Nostromo, no i prawie przez cały film sam obcy jest rzadko widoczny a jeśli już to zwykle jego część skryta w mroku i oświetlona światłem kontrastowym. Te oczy mogą oznaczać kogoś kto ciągle obserwuje... jak dla mnie bardzo ciekawy plakat