Wpis z mikrobloga

@quake1050:co to za pytanie czy miałeś dusze przed urodzeniem? twoja dusza była ty jako ciało nie miałes bo twojego ciała nie było ale ty jako dusza byłes , nie pojmiesz tego jak mozna byc nie będąc tz bez ciała łącznie z mózgiem (wiec sen itp nie ma ja nic wspulnego z tym) . świadomośc nie jest materialna , zalezy co masz na mysli w słowie świadomośc tak samo jak np
  • Odpowiedz
@quake1050: jutubowi ateusze nie grzeszą inteligencją i usiłują być ĄĘ w temacie który przerasta ich możliwości intelektualne po wielokroć.

Wielcy wybitni fizycy są z reguły wierzący. i to ich bym sobie stawiał do dialogu, anie jakiegoś lewackiego mędrca.
  • Odpowiedz
@magicznyKrzysztof: apropo grzechu, nawet on w tym modelu jest po prostu zwykłym straszakiem i doskonale spełnia swoją rolę, kapuściane głowy wiedzą że nie można grzeszyć bo się pójdzie do piekła a to miejsce jest kolejnym elementem specjalnie wymyślonym żeby łatwo można było trzymać w ryzach ciemne masy
  • Odpowiedz
@quake1050: Ja bym to nazwał kodeksem. przestrzegaj przykazań, nie grzesz, to będziesz miał spokój od prawa i będziesz sprawiedliwym, wartościowym człowiekiem. Co do piekła.to nie wiem. Wierzę siostrze Faustynie.choć nie do końca. Wierzę, że ludzie podli, dwulicowi iokrutni nie będą mogli dostąpić zaszczytu oglądania stwórcy.
  • Odpowiedz