Wpis z mikrobloga

@domino01: Co za bzdura, ludzkość wraz z całym kosmosem wynurzyła się z IV Czarnej Dziury prowadzącej do czternastego wymiaru, cudem uratowana przez Ptaaha prowadzącego niedobitki Plejadan gdy floty Szaraków i Reptilian użyły Kwantowych bomb w rdzeniu planetarnym Nibiru - jądrze wymiarowym i genesis wszelkich znanych światów powodując rozpad struktury całego uniwersum.
@magicznyKrzysztof: myślę że ci wszyscy ateiści mają źle pojmują słowo Bóg. Jest jest początkiem my jesteśmy z początku wszystko gdzieś sie zaczeło i rozrasta, wszystko jest z Boga. Bóg jest początkiem czymkolwiek by nie był ten początek i Energią króta porusza to wszystko dalej cały czas
@quake1050: tak będzie :) ale to nie znaczy że Boga nie ma. a ty tak naprawde byłeś zawsze od początku i bedziesz zawsze bo nic nie ginie :) po smierci nawet jak przemienisz sie wproch to wciąż krążysz i jesteś, wyrosnie jakis ktiatek z jakis atomów twojej czesci potem jakieś zwierze cie zje . cały czas krążysz i od zawsze byłeś
@domino01: Tak jak postać dwuwymiarowa nie jest w stanie pojąć nawet istoty trojwymiarowej, tak istotat trojwymiarowa nie jest w stanie wyobrazić istoty czwarowymiarowej a co dopiero 10wymiarowej

@quake1050: i od tego jest wiara. nie wiedza, tylko wiara. odnajdź swoją jeżeli ją gdzieś zgubiłeś, a jak nie chcesz to żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą.
@quake1050:co to za pytanie czy miałeś dusze przed urodzeniem? twoja dusza była ty jako ciało nie miałes bo twojego ciała nie było ale ty jako dusza byłes , nie pojmiesz tego jak mozna byc nie będąc tz bez ciała łącznie z mózgiem (wiec sen itp nie ma ja nic wspulnego z tym) . świadomośc nie jest materialna , zalezy co masz na mysli w słowie świadomośc tak samo jak np inni
@quake1050: jutubowi ateusze nie grzeszą inteligencją i usiłują być ĄĘ w temacie który przerasta ich możliwości intelektualne po wielokroć.

Wielcy wybitni fizycy są z reguły wierzący. i to ich bym sobie stawiał do dialogu, anie jakiegoś lewackiego mędrca.
@magicznyKrzysztof: apropo grzechu, nawet on w tym modelu jest po prostu zwykłym straszakiem i doskonale spełnia swoją rolę, kapuściane głowy wiedzą że nie można grzeszyć bo się pójdzie do piekła a to miejsce jest kolejnym elementem specjalnie wymyślonym żeby łatwo można było trzymać w ryzach ciemne masy
@quake1050: Ja bym to nazwał kodeksem. przestrzegaj przykazań, nie grzesz, to będziesz miał spokój od prawa i będziesz sprawiedliwym, wartościowym człowiekiem. Co do piekła.to nie wiem. Wierzę siostrze Faustynie.choć nie do końca. Wierzę, że ludzie podli, dwulicowi iokrutni nie będą mogli dostąpić zaszczytu oglądania stwórcy.
@magicznyKrzysztof: genialny kodeks który kontroluje zachowanie w czasie życia i daje obietnicę dodatkowego życia, szkoda że nie dostaje się go po zjedzeniu magicznego grzyba, a zaraz, przecież trzeba regularnie spożywać ciało i krew człowieka-Boga...

faktem jest że to jest genialnie wymyślone i na każdy absurd jest od razu gotowe wytłumaczenie
@quake1050: Stosowanie się do przykazań nie zrobi z Ciebie gorszego człowieka. Dzisiejszy nihilistyczny świat serwuje inne wartości. Ja zostaję przy chrześcijańskich. Złym człowiekiem i pozbawionym moralności się przez to nie stanę. Dobranoc adwersarzu :)
Bóg jest jeden, Bóg jest początkiem on stworzył wszystko z siebie nas też.


@domino01: co to znaczy, że stworzył "z siebie"? Skoro jest Bogiem to nie stworzył siebie samego, a cały świat też nie musiał powstać "z niego". Mógł zostać stworzony, jak naucza KK, ex nihilo - z niczego.
apropo grzechu, nawet on w tym modelu jest po prostu zwykłym straszakiem i doskonale spełnia swoją rolę, kapuściane głowy wiedzą że nie można grzeszyć bo się pójdzie do piekła a to miejsce jest kolejnym elementem specjalnie wymyślonym żeby łatwo można było trzymać w ryzach ciemne masy


@quake1050: śmiechłem. Rzeczywiście jesteś na "innym levelu", szkoda tylko że wierzysz w takie bzdury i sam wymyślasz sobie jaka to religia jest płytka. Realia są
@informatyk: tym razem ja śmiechłem widząc twój avatar, niedługo era ryb przejdzie do historii a wraz z nią chrześcijaństwo i nastanie era wodnika czy wam się to podoba czy nie i znów podobni tobie będą żyć wg jakiegoś kolejnego religijnego modelu i "będzie ogarniać trwoga potomków pogan" "czy aby na pewno wielbią Boga" czyli nasze wszechwidzące Słońce (które zapewne w nowej światowej religii będzie dodatkowo pod postacią non stop patrzących kamer)
@quake1050: no tak, bo wiara w jakieś astrologiczne ery (Ryb, Wodnika) to bardzo światłe podejście. Mogę Cię zapewnić, ba - dam sobie nawet głowę uciąć - że chrześcijaństwo nie przeminie. "czy wam się to podoba czy nie". :)
@informatyk: to że w nie nie wierzysz świadczy tylko o tym że nie wiesz nawet w jakim położeniu się dokładnie znajdujesz bo wg ciebie astrologia oczywiście nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem-to dopiero jest ciemne podejście. ja cię nie będę zapewniał bo prawdopodobnie ujrzysz to na własne oczy i wtedy przypomnisz sobie swoje słowa że straciłbyś głowę której i tak nie masz na karku :)